Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Brněnské Náměstí Svobody rozzáří kilometry světelných řetězů

Brněnské Náměstí Svobody rozzáří kilometry světelných řetězů

Kilometry světelných řetězů již brzy rozzáří centrum Brna. S přípravou vánočního osvětlení začaly Technické sítě Brno už na přelomu října a listopadu.

Ilustrační foto
20. listopadu 2021 - 11:03

V těchto dnech pak pokračují stavbou a výzdobou stánků na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a začátek trhů se tradičně uskuteční už 26. listopadu. Speciální péči věnovaly TSB výzdobě ulice Radnická, včetně výzdoby portálu vstupní brány do nádvoří Staré radnice.

Uvnitř nádvoří byl nasvícen rovněž ochoz při vstupu do vyhlídkové věže Staré radnice, která je během adventu tradičně hojně navštěvovaná.

Zdobení samotného vánočního stromu, který v rámci pokračování tradice založené v roce 1924 spisovatelem Rudolfem Těsnohlídkem dorazí do Brna 20. listopadu, je naplánováno na dny 22. až 24. listopadu.

Dominantu centrálního náměstí Svobody loni zdobilo 2,7 kilometru světelných řetězů, na nichž svítilo 30 tisíc LED žároviček. Letos bude číslo dle velikosti stromu přibližně stejné, přičemž dominovat budou barvy lesklá červená a zlatá, které budou zrcadlit okolní dění.


Samostatnou kapitolou brněnských Vánoc je pak jako každý rok časostroj na centrálním náměstí Svobody. Zatímco během silvestrovské noci je neprodyšně skrytý v ochranném obalu, během adventu bývá v obležení návštěvníků centra města. Ti se i letos mohou těšit na speciální kuličky, které budou z „orloje“ padat symbolicky jedenáctkrát denně.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)