Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Brněnský Dopravní podnik podpoří stipendii žáky SŠ

Brněnský Dopravní podnik podpoří stipendii žáky SŠ

Dopravní podnik města Brna dlouhodobě hledá nové zaměstnance již mezi žáky středních škol. Nově nabízí stipendijní programy, a to již od prvních ročníků studia. Jeden žák může získat až 45.000 Kč.

Ilustrační foto
13. května 2018 - 11:30

Dopravní podnik hledá kvalifikované dělnické profese, jako jsou zámečníci, klempíři a lakýrníci. Žáci, kteří si vyberou obor strojní mechanik (zámečník), autoklempíř nebo autolakýrník se následně mohou přihlásit do stipendijního programu DPMB. Uvedla pro Jihomoravskenovinky.cz Barbora Doležalová, tisková mluvčí DPMB, a.s..

„Od žáka požadujeme dobrý prospěch, bezproblémovou docházku do školy a především spolehlivost. Za tříletý obor může získat až 45 000 Kč,“ informoval generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

V provozech DPMB vykonávají středoškoláci praxi už od roku 1986. Dopravní podnik poskytuje dlouhodobou praxi žákům tří brněnských středních škol. V průběhu roku umožňuje i krátkodobou praxi studentům dalších pěti  škol. Nejdelší spolupráce trvá už třicet let, a to s Integrovanou střední školou automobilní Brno.

Pokuty je možné platit přes e-shop nebo přímo kartou ve voze

„Těmito aktivitami a zapojením žáků do praktické přípravy se DPMB snaží zajistit kvalitní zaměstnance a současně absolventi škol získají ihned pracovní uplatnění. DPMB stále hledá nová posily. Během praxe máme možnost vytipovat a případně si vybrat z řad žáků nové zaměstnance do dělnických profesí. Velikost našich provozů umožňuje praxi celých skupin žáků, a to pod vedením zkušených odborníků, “ dodal Havránek.

Žáci během praktické výuky poznají prostředí firmy, osvojí si pracovní návyky, učí se komunikovat a orientovat se v pracovním kolektivu.


(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)