Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

Brněnský dopravní podnik šetří, nově třídí PET lahve

Brněnský dopravní podnik šetří, nově třídí PET lahve

Ekologické hledisko, ale také finanční úspora. V Dopravním podniku města Brna byl nově zaveden separovaný sběr PET lahví. Jedná se o další krok ve zlepšení třídění a využitelnosti odpadů v podniku.

Ilustrační foto
22. srpna 2017 - 11:00

V areálech dopravního podniku přibylo nově téměř šest desítek nádob na třídění PET lahví. Obliba nápojů v těchto obalech neustále stoupá a neklesá ani poptávka po této surovině (polyetylentereftalátu). Tu je možno recyklovat a využít k další výrobě průmyslových produktů.

„Odběratelé vyžadují tuto surovinu vytříděnou, což se projevuje v nižší ceně svozu PET oproti klasickému směsnému komunálnímu odpadu. Společně s kladným působením na životní prostředí postupně dojde i k finančním úsporám,“ podotkl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Roční cena za kontejner separátu PET o objemu 1100 litrů je o 60 % nižší než za kontejner směsného komunálního odpadu. „V areálech podniku byly instalovány kontejnery o objemu 1100 litrů na separovaný sběr a menší sběrné nádoby tak, aby měli zaměstnanci nádoby na sběr co možná nejblíže pracovišti,“ vysvětlil referent ekologie DPMB Pavel Nekvapil.  


Oba typy nádob budou určeny pouze na PET láhve (všech velikostí a barev). Jiné typy plastů obsažené ve směsném komunálním odpadu (kelímky, krabičky, pytlíky) do nich není možno vhazovat. Plastové láhve se budou svážet jednou týdně.

Jihomoravskenovinky.cz informovala Barbora Lukšová, tisková mluvčí DPMB, a.s.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.dpmb)