Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Brněnský dopravní podnik spouští novou aplikaci

Brněnský dopravní podnik spouští novou aplikaci

Od soboty je pro zařízení s OS Android verze 4.1 a vyšší na Google Play k dispozici aplikace s názvem DPMBinfo. Aplikace, která vznikla přímo v brněnském dopravním podniku, je ke stažení zdarma.

Ilustrační foto
18.červen 2017 - 11:00

Verze pro iPhone, se připravuje. Hotová by měla být během měsíce.

Vše na jednom místě. To je výhoda nové aplikace DPMBinfo. Uživatel zde najde informace nejen o aktuálním dění v hromadné dopravě (zpoždění, poloha vozidla, mimořádné události) s možností zaměření dle svojí aktuální polohy nebo filtrace na linky hromadné dopravy, které využívá, ale také plánované změny v dopravě a novinky týkající se Dopravního podniku města Brna.

„Aplikace, je výsledkem společné práce realizačního týmu DPMB, jehož členy byli pracovníci nejen z Odboru informačních technologií, ale také z Odboru investic a Odboru přípravy provozu,“ vyzdvihl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Aplikace si poradí s řešením  mnoha situací, které zákazníky DPMB mohou běžně při cestování potkat.

„Jedná se například o zapomenutí věci v prostředku hromadné dopravy, potřeba vyhledání spojení, volba nejvhodnější jízdenky včetně přímé možnosti  nákupu SMS jízdenky či vyhledání odstavného parkoviště, kde můžou zaparkovat své vozidlo před cestou hromadnou dopravou do centra,“ vyjmenoval Jan Havíř z Odboru přípravy provozu DPMB. Aplikace obsahuje i interaktivní kontakty na nejdůležitější pracoviště DPMB. I když je aplikace primárně zaměřena na městskou hromadnou dopravu v Brně, nabízí data z celého regionu.  


V aplikaci jsou uvedeny stručné informace o tarifu, kontakty na nejdůležitější pracoviště (po kliknutí na ně je ihned nabídnuta volba spojení hovoru) a také novinky týkající se Dopravního podniku města Brna.
Informace jsou uvedeny nejen v češtině, ale také v anglickém jazyce, který se automaticky použije s ohledem na jazykové nastavení telefonu.

„Cestujícím se do rukou dostává první verze aplikace. Už nyní máme další nápady na vylepšení. Samozřejmě budeme pracovat i s případnými reakcemi veřejnosti,“ sdělil Ivan Dvořák z Odboru investic DPMB.

Nová aplikace je dalším způsobem, jak vylepšit cestování po městě Brně a informovat zákazníky DPMB. Uvedla pro Jihomoravskenovinky.cz Barbora Lukšová, tisková mluvčí DPMB, a.s..

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)