Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Brněnským stromem roku 2017 je topol bílý na Vinohradech

Brněnským stromem roku 2017 je topol bílý na Vinohradech

Anketa Brněnský strom roku 2017 našla svého vítěze. Stal se jím topol bílý z městské části Brno-Vinohrady, jenž roste v parčíku u městského úřadu.

Stromem roku je topol bílý na Vinohradech
19.červen 2017 - 11:00

Slavnostní vyhlášení proběhlo v sobotu 17. června v 11 hodin přímo u vítězného stromu.

„Je to největší strom na Vinohradech a pravděpodobně tak jeho nejstarší obyvatel,“ prohlásil Jiří Židů, který vítěze nominoval. „Navržený topol je stromem beze jména a bez příběhu, které jsme mu účastí v anketě chtěli dát. Rádi bychom poutavými formami zapojili do dění na Vinohradech především rodiče s dětmi tak, aby Vinohrady vnímali nejen jako místo pro přespání, ale bylo pro ně i místem pro život, jehož podmínky můžou svým aktivním přístupem ovlivnit,” uvedl.

Součástí tradiční akce, kterou v posledních letech pořádá Ekologický institut Veronica, byl i doprovodný program včetně pikniku a živé hudby.


Cílem ankety je upozornit na přítomnost a důležitost zeleně ve městě a nutnost její ochrany. „Naše anketa chce upozornit na ty nejzajímavější městské stromy a zapojit občany Brna, aby se na jejich ochraně podíleli,” říká Radka Matějíčková z Ekologického institutu Veronica.

Letos obyvatelé vybírali prostřednictvím internetového hlasování z 8 stromů rostoucích v různých částech Brna. Anketa se tím snaží posilovat také komunitního ducha společnosti. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.mmb)