Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Brno: Bezbariérové zastávky. Mendlovo náměstí se dočká úprav

Brno: Bezbariérové zastávky. Mendlovo náměstí se dočká úprav

Mendlovo náměstí v Brně v novém. Dlouhodobě neuspokojivý stav dopravně zatížené lokality se brzyzmění. V blízké ulici Křížkovského už dříve začaly práce nejen na nových horkovodech.

Vizualizace Mendlova náměstí.
7. září 2021 - 11:00

Ke konci října se přesunou na samotné náměstí. To čekají úpravy, které jsou prvním krokem k budoucí celkové přeměně prostoru. Nové stromy, bezbariérové zastávky, změna organizace městské hromadné dopravy. Ještě před budoucí velkou přeměnou Mendlova náměstí čekají vytížený dopravní uzel úpravy, které změní lokalitu k lepšímu a vytvoří základ pro budoucí rozsáhlé úpravy.

Vedení města se rozhodlo před oslavami 200 let od narození významného genetika Gregora Johanna Mendela dát náměstí, jež nese jeho jméno, důstojnější podobu.  Do jeho střední části navrhli architekti ze studia Chybik+Kristof červeně dlážděný kruh, který pomyslně naváže na barvu cihel klášterních zdí sousední baziliky Nanebevzetí Panny Marie. Přibudou zde také speciálně vyšlechtěné stromy, které jsou vhodné do městského prostředí.


Méně viditelné, ale neméně důležité změny se odehrají také pod zemí. Tam budou stavbaři pracovat na rekonstrukci inženýrských sítí. Počítá se zde s opravou kanalizace, vodovodu a plynovodu. Horkovody, na kterých se pracuje v blízkosti výstaviště, by tou dobou již měly být hotové. Průjezd městské hromadné dopravy zůstane vždy zachován, byť může být lehce omezený.



(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)