Svátek má: Iveta|Slavoj

Regiony

Velikost textu:

Brno: Medlánečtí mohou navštívit nové zámecké hřiště

Brno: Medlánečtí mohou navštívit nové zámecké hřiště

Medlánečtí a další návštěvníci místního zámku se mohou těšit z nového hřiště. To se pro veřejnost otevřelo na konci minulého týdne.

Nové hřiště v Brně-Medlánkách
23. května 2020 - 11:00

Jedná se o vítězný projekt druhého ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Navrhovatelka projektu Kateřina Richterová přišla s nápadem vybudování nového dětského hřiště namísto starých herních prvků v Zámeckém parku, který je unikátní pro svůj přírodní i historický charakter.

Herní prvky jsou navrženy přímo na míru tomuto prostoru. Velkou výhodou hřiště je stín z okolních stromů. „Sen se stal skutečností a přesně po dvou letech od přihlášení do Dáme na vás máme v Medlánkách hřiště, o kterém jsme jen snili,“ uvedla navrhovatelka projektu.


Herní prvky poskytnou dětem environmentální a historickou vzdělávací funkci a jsou tematicky provázané s faunou a flórou parku.  Projekt Zámeckého hřiště v Zámeckém parku se stal osmým vítězným projektem druhého ročníku Dáme na vás s celkovým počtem 1 703 hlasů.

Celkové náklady dosáhly 2 605 856 Kč. Do 15. června 2020 je ještě možné podávat nové projekty do letošního ročníku. V galerii jsou již přihlášené nápady, které sbírají podporu do konce června.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj a foto: mmb)