Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Brno: Na rekonstrukci Lesnické město hledá zhotovitele

Brno: Na rekonstrukci Lesnické město hledá zhotovitele

Zahájení zadávacího řízení na rekonstrukci ulice Lesnická schválili brněnští radní na svém posledním jednání. Práce na opravách nejen tramvajové trati či vodovodu nebo kanalizace by podle plánu měly začít v lednu příštího roku.

Lesnická ulicie v Brně.
26. července 2020 - 11:00

Stavba se zkrátí oproti předchozím plánům o rok. Podle předběžných odhadů by stavební práce mohly stát 190 milionů korun.

Vše ale rozhodnou nabídky uchazečů na zhotovitele. Při opravách budou spolupracovat a koordinovat své činnosti městské firmy. Ty plánují například rekonstrukci stoleté kanalizace a vodovodu, poškozené tramvajové tratě a další. Částkou 85 milionů korun bude stavbu spolufinancovat Dopravní podnik města Brna.

Celkem položí stavbaři 582 metrů nové tratě tramvajové dopravy, zrekonstruují 681 metrů kanalizace a 551 metrů vodovodu. Přeloží trolejbusové vedení a vymění kabely pro veřejné osvětlení, které bude nově disponovat svítidly s úspornými LEDkami.


Místní se mohou těšit také na novou zeleň. Současnou alej čeká asanace 24 stromů kvůli jejich špatnému stavu, nově se zde objeví ale 50 stromů. Vzniknou i nové záhony s tulipány a narcisy, vysazeny budou i traviny a trvalky.

Cílem města je dokončit náročnou opravu v co nejkratším čase. Zhotovitel tak bude mít na práce 50 týdnů od předání staveniště. Původně se rekonstrukce ulice plánovala na 2 roky, podařilo se ji zkrátit o rok. Po dobu oprav z ní bude vyloučena veškerá doprava.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: pofrtál mmb)