Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Brno: Na Vodově se plánuje oprava stoleté kanalizace

Brno: Na Vodově se plánuje oprava stoleté kanalizace

Téměř sto let slouží svému účelu vodovod a kanalizace na ulici Vodova. Město společně s Brněnskými vodárnami a kanalizacemi připravují jejich rekonstrukci.

Ulice Vodova v Brně.
26. června 2020 - 11:00

Vybraný zhotovitel projektové dokumentace nyní bude hledat cesty, jak stavbu naplánovat, aby zde zůstala zachována lipová alej.

Projektová dokumentace navrhne konkrétní provedení prací v délce ulice od křížení s Červinkovou po Dobrovského. Celkem se jedná o opravu 1302 metrů vodovodu, 708 metrů kanalizace a chodníků v této oblasti. Jejím cílem bude také minimalizovat zásahy do vzrostlých stromů.

Je to poprvé, co město do zadávacího řízení přidalo podmínku na zachování zeleně při podobných stavebních pracích. Dendrologický průzkum ukázal, že je místní lipová alej zdravá a vitální. Zároveň má nezpochybnitelný vliv na klima, kdy koruny stromů stíní přímému svitu slunce a ochlazují okolí.


Ve výběrovém řízení byla vybrána společnost JV PROJEKT VH, která dokumentaci zpracuje za 4,5 milionu Kč. Lhůta plnění dokumentace pro územní řízení je 171 dní ode dne podpisu smlouvy. Následně (po vydání pokynu městem) zpracuje dokumentaci pro stavební povolení a provedení stavby, a to do 152 dní.

Předpokládané náklady na samotnou rekonstrukci činí 77,5 milionu Kč.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)