Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Brno: Nové nádraží přitahuje davy. Prodlouží se otevírací doba

Brno: Nové nádraží přitahuje davy. Prodlouží se otevírací doba

Kancelář architekta města Brna představuje široké veřejnosti soutěžní návrhy podoby nového hlavního nádraží Brno a rozsáhlý 3D model nové čtvrti Trnitá.

Maketa nového brněnského nádraží
15. října 2021 - 11:00

Obojí mohou návštěvníci vidět v Křížové chodbě Nové radnice v Brně až do konce října. Do detailu všepoznají na komentovaných prohlídkách, které proběhnou 13., 21. a 26. října.

Součástí probíhající výstavy je dvanáctimetrový model nové čtvrti Trnitá. Jeho autoři Tomáš Medek a Martin Králík z 3D studia FaVU VUT v Brně se ujmou první z komentovaných prohlídek 13. října v 17 hodin. Model společně tvořili od digitálního návrhua3D tisk až po umístění více než stovky budov a dvou tisíc stromů.

I přes svůj rozsah musel být model na milimetr přesný a během samotné mezinárodní soutěže sehrál významnou roli. Přímo do něj totiž byly vkládányjednotlivými týmy navržené budovy nového hlavního nádraží i s navazujícím veřejným prostranstvím. Porota tak návrhy hodnotila v širším kontextu celého města.


Dalších dvou prohlídek, 21. a 26. října v 17 hodin, se ujmou Kristina Župková a Tomáš Pavlíček z kanceláře městského architekta. Ti odhalí zákulisí průběhu největší architektonické soutěže, která u nás kdy proběhla, a představí jednotlivé návrhy. Všechny soutěžní návrhy jsou společně s 3D modelem v Křížové chodbě k vidění do 29. října, a to zdarma a bez nutnosti registrace v předstihu.

Díky velkému zájmu veřejnosti výstava navíc nově nabízí i prodlouženou otevírací dobu. Všední dny od 10:00 do 18:00 hodintak doplní i sobota se začátkem ještě o hodinu dříve.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz. zdroj: KAB)