Svátek má: Alan

Regiony

Velikost textu:

Brno prohrálo soud ve sporu o Jaselská kasárna

Brno prohrálo soud ve sporu o Jaselská kasárna

Město Brno se domáhalo zrušení předběžného opatření, neboť podle jeho názoru uplynula sjednaná doba nájmu, takže žalobce, firma KLIMINVEST CZ a.s. již nemá titul, od kterého by mohl odvozovat svá práva nájemce.

Ilustrační foto
5. října 2017 - 11:00

Krajský soud v Brně ale potvrdil dne 15. srpna 2017 rozhodnutí soudu nižší instance a zamítl tak návrh Statutárního města Brna na zrušení předběžného opatření spočívající v zákazu převodu pozemků týkající se bývalých Jaselských kasáren na jinou osobu, jejich vložení do obchodní společnosti, jejich pronájmu, zatížení věcným břemenem či zástavním právem.

Soud dal za pravdu firmě KLIMINVEST CZ a.s.  a potvrdil, že původní smlouva upravuje nejenom nájem pozemku, ale také další vztahy mezi žalobcem a žalovaným, zejména budoucí kupní smlouvu o prodeji pozemků.

Proti rozhodnutí Krajského soudu není dovolání přípustné.

Kliminvest se s městem Brno soudí kvůli neplatnému právnímu úkonu, kterým byla městem v roce 2009 vypovězena kupní smlouva týkající se projektu, který měl být realizován na místě bývalých Jaselských kasáren ve čtvrti Královo Pole.


Společnost Kliminvest CZ a.s již v březnu 2017 zažalovala město Brno o náhradu škody za 360 milionů korun. Žaloba na náhradu škody dosahuje společně s penále v současnosti výše 480 milionů korun. Za každý další rok se může navyšovat o 40 milionů korun.

Kliminvest se několik let snažil o dohodu s magistrátem města Brno, ale přes všechny snahy a mnoho jednání se kvůli neochotě města nepodařilo dospět k žádnému kompromisu.

Jihomoravskenovinky.cz informovala MgA. Martina Voráčková, tisková mluvčí společnosti Kliminvest.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.mmb)