Svátek má: Klára

Regiony

Velikost textu:

Brno rozšiřuje lokality pro družstevní bydlení

Brno rozšiřuje lokality pro družstevní bydlení

Několik set žadatelů se před dvěma lety přihlásilo do městského projektu družstevního bydlení. Jejich byty bylo v plánu vystavět Na Kaménkách v Černovicích, či nejen na Kamenném vrchu v Novém Lískovci

Ilustrační foto
7. července 2020 - 11:00

Původní záměry nyní město revidovalo v souladu s aktuální situací a přidalo nové lokality, v nichž družstevní byty vzniknou.

Mezi pět lokalit, ve kterých se připravuje výstavba družstevních bytů, aktuálně patří V Aleji (Holásky), Kamenný vrch (Nový Lískovec), „Dřevopodnik“ (mezi ulicemi Křenová, Rumiště a Mlýnská), Francouzská a Moravanská (Přízřenice).

Z původně zamýšlených lokalit byla kvůli nesouhlasnému stanovisku městské části Starý Lískovec vyřazena Západní brána. Černovické Kaménky sice v projektu zůstávají, ale jejich příprava pro výstavbu se opožďuje vinou složitých majetkoprávních vztahů, potřeby změny územního plánu i nutnosti vyřešit odvodnění území.

V nejpřipravenějších lokalitách, což jsou Kamenný vrch a Francouzská, se počítá se zahájením výstavby počátkem roku 2023. Na Kamenném vrchu vznikne místo původně plánovaných 150 družstevních bytů hned 332 bytů, výstavba ve vnitrobloku Francouzská přinese dalších 100 družstevních bytů.

V roce 2023 by mohla začít výstavba v Přízřenicích. V prostředí, které pro jeho klid, dostatek zeleně i dobrou dopravní dostupnost do centra města ocení zvláště rodiny s dětmi, se v první etapě plánuje postavit asi 380 družstevních bytů.

Dále se připravuje holásecká lokalita V Aleji (50 družstevních bytů, předpokl. začátek výstavby 2023/2024) a „Dřevopodnik“ (100 družstevních bytů, předpokl. začátek výstavby 2024–2026), kde bude nutné nejprve provést demolici současného brownfieldu.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)