Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Brno: Studenti přechází na elektronické jízdenky

Brno: Studenti přechází na elektronické jízdenky

Zájem studentů o elektronické předplatní jízdenky roste. Mladí je upřednostňují kvůli rozšiřující se možnosti ověřování statusu studenta online.

Prodej předplatních jízdenek na brněnskou MHD
4. října 2019 - 11:00

Během září si předplatní jízdenku přes systém BRNO iD zakoupilo 13 250 studentů, což je téměř dvojnásobný počet než loni. Zájem o papírové šalinkarty klesá.

Se začátkem školního roku byl na předprodejích jízdních dokladů tradičně zvýšený zájem o nákup předplatních jízdenek, které nejvíce využívají právě studenti. Dopravní podnik města Brna po dohodě s několika vysokými školami nabízí možnost ověření nároku na slevu online.


„Tuto možnost mají už několik let studenti Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity. V letošním roce přibyly i Janáčkova akademie múzických umění a Vysoká škola obchodní a hotelová,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Studenti této možnosti čím dál více využívají. Zatímco v loňském září si studentský elektronický kupón přes BRNO iD zakoupilo necelých 7 tisíc studentů, letos během stejného období to byl téměř dvojnásobek. S tím koresponduje i počet ověření statusu studenta oline. Zájem o papírové předplatní kupóny klesá, této možnosti ve srovnání se zářím 2018 využilo o 2 400 studentů méně.

„Elektronické předplatní jízdenky jsou pro studenty pohodlnou variantou. V případě škol, se kterými spolupracujeme, se nemusí prokazovat průkazem ISIC, ani nosit potvrzení o studiu. Vše probíhá automaticky online. Stačí se jen zaregistrovat v systému BRNO iD, ověřit osobní údaje a v dalším průběhu studia už si vše vyřizují ve svém účtu bez další nutnosti návštěvy našich přepážek,“ vysvětlil vedoucí tarifního oddělení Vít Prýgl. Spolupráce je otevřená všem VŠ a VOŠ.

Na příliv studentů v tomto období se Dopravní podnik města Brna každoročně připravuje. „Aby byl nákup jízdních dokladů co nejpohodlnější, vyhrazujeme pro tyto týdny na Novobranské několik informátorů, kteří denně příchozím pomáhají s orientací a vyřízením jízdních dokladů,“ uvedl Prýgl.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

(vm,Jihomoravskenovinky.cz,foto: DPMB)