Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Brno: Wi-fi ve vozech MHD je uživatelsky příznivější

Brno: Wi-fi ve vozech MHD je uživatelsky příznivější

Cestující mají díky novému nastavení wi-fi připojení možnost širšího využití služby. Dopravní podnik navýšil objem dat na 100 MB a rychlost připojení na 384 kbps. 

Ilustrační foto
6. dubna 2019 - 11:00

Na základě dvouměsíčního zkušebního období Dopravní podnik města Brna vyhodnotil testovací období jako úspěšné. „Počáteční nastavení jsme v průběhu období postupně měnili, a to jak v oblasti objemu dat, tak v oblasti rychlosti jejich čerpání,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. „V současné době jsme dospěli ke kapacitnímu nastavení 100 MB a rychlosti 384 kbps, které je z našeho pohledu velmi komfortní a cestujícím vyhovuje,“ dodal. Po dohodě se zástupci města Brna podnik bude dále zájem o službu a čerpání dat sledovat a případně upravovat.


Pro rychlou a efektivní komunikaci s cestujícími podnik zřídil emailovou adresu zc.bmpd@ifiw , prostřednictvím které mohou lidé své případné dotazy a připomínky zasílat. Případné dotazy nebo připomínky by měly obsahovat číslo vozu nebo konkrétní údaj o spoji, aby bylo možné řešit vzniklou situaci.

Dopravní podnik města Brna spustil wi-fi připojení ve všech vozech jako vůbec první z dopravních podniků v Česku 1. února 2019.

Objem dat, který má podnik k dispozici v jednom voze, je 30 GB na měsíc. Dopravní podnik města Brna a.s. provozuje s připojením k internetu 720 vozů, celkem měsíčně může poskytnout cestujícím 22,5 TB dat.

Jihomoravskenovinky.cz o celé věci informovala Hana Tomaštíková, mluvčí brněnského dopravního podniku.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: arch.)