Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Chce to klid a nohy v Brně, léto ještě nekončí

Chce to klid a nohy v Brně, léto ještě nekončí

S pouličním festivalem UPROSTŘED je to pravda dvojnásob. Na brněnských ulicích a náměstích čeká tolik zábavy a zážitků, že nikam jinam jezdit netřeba.

Ilustrační foto
9. srpna 2020 - 11:00

Město tak nabízí přehled aktuálních akcí, které určitě vyhoví vkusu toho kterého domorodce či tuzemského turisty.

Pižďuchové, Divadlo Facka
9. 8. v 15.00, zahrádka před klubem Leitnerova

Jediná pohádka Václava Havla – Spiknutí, Telefon a Zálesák – v úpravě Sergeje Sanži jako specificky pojatá, propracovaná, nonverbální herecká akce v originálních kostýmech o třech hercích. V propojování s neotřele upravenou audio nahrávkou Havlových slov, dětským pobrukováním, energickou hudbou a hrdelními zpěvy, vytváří dokonalou kompaktnost a celistvost divadelního kusu. Dětské oko si své nalezne v neustále měnícím se pohybu pižďuchů a jejich artistických kouscích, dospělí ocení autorova sdělení mezi řádky, která trefným a nenásilně provokativním způsobem kritizují jak lidskou vypočítavost a lehkou zmanipulovatelnost za minulého režimu tak i stále aktuální tradiční lidské neduhy nezávislé na politickém klimatu.

Sávitrí, Divadlo Líšeň
11. 8. ve 21.00, Dům pánů z Kunštátu

Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Vizuálně silný obraz barevných pohyblivých stínů na velkém plátně je doprovázen zvukově stylizovaným projevem vypravěče a hudebníka v jedné osobě ovládajícího soubor originálních, vlastnoručně vyrobených netradičních hudebních nástrojů. Výtvarná i zvuková složka inscenace je volně ovlivněna orientálním způsobem scénování a vytváří původní svébytný tvar.

Swingová tančírna pod Petrovem, Café Biograf
12. 8. v 18.00, Denisovy sady

Café Biograf a taneční škola Swing Wings Brno uvádí letní swingový večer. Naučte se kroky a protančete večer pod altánem v Denisových sadech.
18:00 Začátek volný tanec
19:00 I. Swingová minilekce
19:15 – 20:30 Volný tanec
20:30 II. Swingová minilekce
20:45 – 22:00 Volný tanec

Vyšla hvězda na kraj léta, Efemér
13. 8. v 17.00, sraz u fakulty architektury VUT, Poříčí

V ulicích města roste mnoho ovocných stromů, jejichž přehlížené plody sklízí hlavně divoké ptactvo a nenasytné vosy. My si z nich vytvoříme společně ovocné víno, které bude pokojně kvasit v ateliéru Efeméru. Ve správný čas se opět sejdeme, stočíme ho do lahví a oslavíme tichý, tajemný advent.

Babí léto, sklizeň úrody v městské krajině s vazbou na tradice našich předků, společná práce, výroba domácího ovocného vína, čekání, trpělivost, opětovné setkání a oslava v době adventu. S sebou tašku na ovoce.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál mmb)