Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Chcete mít hezké náměstí Míru? Zapojte se do soutěže

Chcete mít hezké náměstí Míru? Zapojte se do soutěže

Proměnit náměstí Míru na příjemné místo pro Brňanky a Brňany, kterému zůstane charakter centra vilové čtvrti. A zároveň navrhnout nový polyfunkční dům s centrem volného času, obchody a službami, městskými byty i velkou zahradou.

Městký poutač na soutěž
28. října 2020 - 11:00

To jsou úkoly, které čekají na účastníky otevřené urbanisticko-architektonické soutěže na úpravu náměstí Míru a bývalého vojenského areálu v ulici Lerchova. Kancelář architekta města Brna (KAM) zveřejnila v pondělí 26. listopadu návrh zadání soutěže.
 
Zájemci se s ním mohou seznámit i za současných vládních opatření, a to pomocí online prezentace nebo informačních panelů na náměstí. Své názory k zadání mohou lidé posílat přes formulář na webu KAM do 3. listopadu 2020. Soutěž odstartuje začátkem prosince.
 

„Od samého začátku zapojujeme do přípravy soutěže jak klíčové aktéry, tak širokou veřejnost. Vzhledem k tomu, že soutěž má být vyhlášena ještě v letošním roce, hledali jsme možnosti, jak výsledný návrh jejího zadání představit co nejvíce lidem i za současné situace. Na naše stránky jsme umístili prezentaci, která vysvětluje dosavadní přípravy soutěže, výsledky setkání s veřejností, principy zadání i další kroky. Lidé nám teď mohou posílat své názory pomocí online dotazníku. Náš tým je vyhodnotí a dále zapracuje,“ řekl ředitel KAM Michal Sedláček.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: KAM Brno)