Svátek má: Tamara

Regiony

Velikost textu:

Daňové přiznání papírově do 3.dubna, pak už jen elektronicky

Daňové přiznání papírově do 3.dubna, pak už jen elektronicky

Posledním dnem pro podání listinných formulářů daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2022 bez sankce je 3.duben 2023. To je také poslední den pro zaplacení daně.

Ilustrační foto
27. února 2023 - 11:00

Daňové přiznání lze podatv listinné podobě, nejjednodušší je však využít elektronické podání přes online finanční úřad na webu www.mojedane.cz. Přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datovou schránkou.

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj i letos rozšíří úřední hodiny na všech svých pracovištích v kraji:



„Kdo podá daňové přiznání elektronicky, má ze zákona prodlouženou lhůtu o jeden měsíc, tedy až do 2. května 2023,“ dodává Martin Komárek, ředitel Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj.

Je třeba zdůraznit, že se zpřístupněním datové schránky zřizované ze zákona je spojena povinnost osoby, které byla tato datová schránka zpřístupněna, činit formulářová podání elektronicky. V takovém případě nicméně lze k podání daňového přiznání finančnímu úřadu v elektronické formě využít nejen datovou schránku, ale i některý z jiných možných způsobů autorizované elektronické komunikace na dálku (např. prostřednictvím portálu MOJE daně).



Podrobnější informace vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů včetně formulářů a informací k jejich vyplnění, jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz.  Na webu Finanční správy naleznete i souhrnné informace k jednotlivým daním a odpovědi na nejčastější dotazy.

Jihomoravskénovinky.cz informoval JUDr. David Stančík, LL.M., Finanční úřad pro Jihomoravský kraj.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)



Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
34%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%