Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Demoliční práce v obcích po tornádu vrcholí

Demoliční práce v obcích po tornádu vrcholí

Demoliční práce hasičů vrcholí. Téměř u konce je bourání v Moravské Nové Vsi a hasiči se přesunou ke zbývajícím pěti objektům do Hodonína.

Ilustrační foto
22. července 2021 - 11:00

Nejpozději v průběhu dneška (21.7.2021) by měli s likvidačními a demoličními činnostmi končit úplně, zaznělo po zasedání Krizového štábu Jihomoravského kraje v Podivíně.

Pozitivní zprávu přineslo šetření neziskových organizací. „Neziskovky obešly kolem 1400 rodin a exekuce se nakonec fakticky týkají jen 14 domácností. Takže čísla nejsou tak vysoká, jak jsme se obávali,“ prohlásil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Na plyn už jsou připojené téměř všechny zasažené domácnosti. „Zbývá přes 80 odpojených rodin v Hruškách. Nový plynovod už je tam vybudovaný, aktuálně probíhají tlakové zkoušky a nejpozději od příštího týdne se budou napojovat i tyto poslední domácnosti,“ ujistil hejtman.


Vláda by dnes podle něj měla rozhodnout o prodloužení stavu nebezpečí a taky změně nařízení, které by mělo umožnit dosáhnout na podporu i lidem, co vlastní nezkolaudované nemovitosti.

Do Moravské Nové Vsi poskytne policie během tohoto týdne nové buňky, které slouží jako dočasné zázemí pro lékaře. Jejich výměna nijak neovlivní stávající zajištění péče pro pacienty. V terénu zůstává 150 vojáků - jsou teď k ruce obcím a starostům. Zvýšený dohled stále vykonávají policisté, kteří střeží taky skládky.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál JMK)