Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Děti si zkusí sádru a navštíví kamarády na dětské chirurugii

Děti si zkusí sádru a navštíví kamarády na dětské chirurugii

Projekt Preventivní program pro děti Kliniky dětské chirurgie, traumatologie a ortopedie FN Brno v Dětské nemocnici pod vedením přednosty kliniky prof. Ladislava Plánky úspěšně pokračuje.

Ilustrační foto
14.duben 2017 - 11:00

Do současné doby navštívilo Dětskou nemocnici 42 škol (mateřské, základní, střední) a přibližně 1 050 žáků. Úspěšnost projektu podtrhuje velký zájem dětí o dění v nemocnici, zejména o proces uzdravování malých pacientů. Preventivní program je v rámci celé České republiky výjimečný, protože zve zdravé děti přímo na místa, kam se jinak nedostanou a pomůže jim si uvědomit závažnost úrazu a preventivně na ně působit.


Ve čtvrtek 20. dubna 2017 přijdou do Dětské nemocnice v Brně žáci ze ZŠ Ořechov, aby se podívali na sádrovnu a na oddělení dětské traumatologie, kde leží jejich zranění kamarádi.


„Je to jedinečná možnost pro děti dostat se přímo do nitra nemocnice, mluvit s lékaři a vidět jednotlivé kroky, které nastanou v případě, že se zraní.  Ukážeme jim nejčastější úrazy, sáhnou si na umělé kosti, budou se moci na počítači učit, jak být opatrný, případně jak ošetřit svůj či kamarádův úraz. Některé aplikace si budou moci stáhnout i do svých elektronických zařízení,“uvedl přednosta Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno prof. MUDr. Ladislav Plánka, Ph.D., který dodal, že tento typ preventivních programů je určen rovněž i pro pedagogy a všechny dospělé, kteří se starají o náplň volného času dětí (rodiče, vychovatelé, trenéři, oddíloví vedoucí…).
 
Děti v rámci návštěvy Dětské nemocnice si kromě setkání s lékaři KDCHOT budou moci prohlédnout také přístroje, dotknout se jednotlivých operačních nástrojů, navštíví pokoje, setkají se s nemocnými malými pacienty, prohlédnou si umělé kosti atd.

Jihomoravskenovinky.cz informoval Mgr. Pavel Žára, M. A., tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Brno.
 
(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:fn)