Svátek má: Mahulena

Regiony

Velikost textu:

Děti z dětských domovů se opět sejdou v Aqualandu Moravia

Děti z dětských domovů se opět sejdou v Aqualandu Moravia

Děti z dětských domovů se v Aqualandu Moravia potkají i s Barborou Špotákovou.

Ilustrační foto
8. září 2018 - 11:00

Již osmý ročník pravidelného Aqualand Cupu proběhne v pondělí 10. září v areálu pasohláveckého aquaparku. Desítky známých sportovců a organizátorů zde připraví zábavný den pro děti z dětských domovů a výchovných ústavů z celé republiky. Děti se mohou těšit na soutěže, koupání i setkání s inspirativními sportovci. Svoji účast přislíbila například oštěpařka Barbora Špotáková.

Zhruba 150 dětí z 20 různých zařízení z celé České republiky zažije příští zářijové pondělí den plný sportu, zábavy, her a také inspirace. Akce organizovaná Aqualandem Moravia ve spolupráci s Diagnostickým ústavem pro mládež v Brně se každoročně těší velké oblibě.

„Děti budou rozděleny do týmů a společně se sportovci si projdou 12 soutěžních stanovišť. Nejlepší z týmů bude samozřejmě odměněn,“ komentuje program Aqualand Cupu Tomáš Svoboda z Aqualandu Moravia.

Akce, do které je zapojeno na 40 organizátorů a dobrovolníků a zhruba čtyři desítky sportovců z různých odvětví, má ale zúčastněné nejen pobavit a rozptýlit. „Dlouhodobým cílem akce je naučit děti spolupracovat, komunikovat a také prohrávat. Známé tváře pak dětem, které často nemají snadné startovní podmínky, mohou sloužit jako pozitivní vzory a inspirace,“ shrnuje záměr akce Svoboda.


Největší hvězdou letošního ročníku Aqualand Cupu je dvojnásobná olympijská vítězka oštěpařka Barbora Špotáková, která přislíbila účast na zahájení i vyhlášení výsledků. Vazby mezi dospělými a dětmi navíc mohou účastníci budovat nejen v době soutěží, ale též po skončení hlavního programu. Po vyhlášení vítězů a společném občerstvení totiž mají děti i dospělí možnost využít místní atrakce a bazény a užít si adrenalin i odpočinek. Jihomoravskenovinky.cz informovala Lenka Romportlová.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch)