Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Do dvou let bude v Polánce nová mateřská školka

Do dvou let bude v Polánce nová mateřská školka

V Polánce spadající pod město Moravský Krumlov kdysi mateřská škola byla. Dnes je to však zchátralá budova a vedení města Moravský Krumlov zvažovalo, co s budovou dále.

Ilustrační foto
7. ledna 2020 - 11:00

„Lidé o školku začali mít zájem. A důležitou roli hraje také to, že jsme v Polánce připravili nové parcely pro rodinné domy, takže je zde předpoklad zvýšení počtu mladých rodin," vysvětluje místostarosta města Zdeněk Juránek. Dvanáct nových parcel je připraveno na stavbu a dalších sedm je připraveno k zasíťování.

Demografickou změnu si Moravský Krumlov dobře uvědomoval, proto před rokem připravili projektovou žádost na vybudování nové školky. Přesto, že se žádost umístila pod hranicí úspěšných žadatelů, na konci loňského roku přišla dobrá zpráva.


„Získali jsme dotaci šestnáct milionů korun z celkových potřebných devatenácti milionů na kompletní opravu budovy," potvrzuje Juránek. Přípravné práce se tak postupně rozbíhají. V plánu je vybudovat moderní třídu pro 24 dětí. „Předpokládáme, že školka zahájí provoz v září roku 2021. Budeme nyní vyhlašovat výběrové řízení na stavební firmu a počítáme, že rekonstrukce potrvá zhruba rok," vypočítává starosta Tomáš Třetina.

Zřizovatelem mateřské školy bude město Moravský Krumlov a bude to třetí odloučení pracoviště. V současné době má město jednu mateřskou školu na Husově ulici a dvě odloučená pracoviště v Rakšicích a ve městě na ulici Havlíčkova.


Jihomoravskénovinky.cz informovala Eva Fruhwirtová, tisková mluvčí, MěÚ Moravský Krumlov.

(red,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)