Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Do konce ledna je povinnost podat přiznání za nově nabyté nemovitosti

Do konce ledna je povinnost podat přiznání za nově nabyté nemovitosti

Všichni, kteří jsou povinni podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí za rok 2019 nejpozději do 31.ledna letošního roku,  mohou od 21. do 31.ledna využít rozšířené úřední hodiny všech územních pracovišť Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj

Ilustrační foto
6. ledna 2019 - 11:00

Rozšířené úřední hodiny na všech územních pracovištích Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj na území Jihomoravského kraje, jsou nad rámec obvyklých úředních hodin v pondělí a ve středu.

Konkrétní územní pracoviště, které spravuje spis daného poplatníka, je určeno podle jednotných pravidel. Ta jsou nastavena tak, aby došlo k umístění spisu v souladu se zájmy a potřebami vlastníků nemovitostí. Zásadním kritériem pro stanovení spravujícího územního pracoviště je proto místo pobytu fyzické osoby nebo sídlo právnické osoby v konkrétním kraji.Noví majitelé nemovitostí vyplňují a podávají pouze jedno daňové přiznání za všechny své nemovitosti, které se nachází na území jednoho kraje.

Povinnost podat přiznání mají všechny osoby, které v průběhu roku 2018 nově nabyly nemovitost (např. koupí, darem, dědictvím, kolaudací apod.). Poplatníci, kteří již podali přiznání v některém z předchozích let, mají tuto povinnost pouze v případě, že se změnily okolnosti rozhodné pro stanovení daně, tj. např. došlo k prodeji nemovitosti nebo naopak k nabytí další (dosud nepřiznané) nemovitosti nebo došlo ke změně v osobě poplatníka.

Jihomoravskenovinky.cz informoval JUDr. David Stančík, Finanční úřad pro Jihomoravský kraj.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)