Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Dodržování pravidel pro parkování hlídá od pondělka auto s kamerami

Dodržování pravidel pro parkování hlídá od pondělka auto s kamerami

Pondělí 3.září byl první den, kdy si řidiči v historickém centru města Brna museli dát pozor na nová pravidla pro parkování.

Auto s kamerami
5. září 2018 - 11:00

Nový systém parkování začal platit od 1. září, ale jeho součástí je i to, že o víkendu je parkování bez regulace. Kontrola tedy přišla na řadu až v první pracovní a školní den. Do ulic vyjelo hybridní vozidlo s šesti kamerami na střeše, které parkování automaticky dokumentuje.

Trasa auta je naprogramovaná dopředu, řidič ji tedy nemůže ovlivnit. Úkolem auta, respektive systému kamer, je zkontrolovat podle registrační značky, zda mají vozidla patřičná oprávnění. Pokud se následně potvrdí, že se vozidla bez oprávnění dopustila přestupku, musí řidiči počítat s vystavením pokuty.

Od soboty navíc probíhá také kontrola nových pravidel vjezdu do historického centra – zákaz vjezdu i omezení v mnoha dalších ulicích již platí řadu let, nyní se ale zákaz vjezdu rozšířil na větší oblast. Kontrolu vjezdu i nadále provádí Městská policie Brno.

Odstaroval nový systém parkování a vjezdu do centra Brna

Na základě dohody městské policie s městem bude systém fungovat v prvních týdnech v testovacím režimu, prioritou je zvyšování povědomí o novém režimu a informování řidičů o nových pravidlech. Řidiči však i v tomto režimu musí počítat s kontrolami. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:z.kolařík mmb)