Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Dominikánské náměstí nabídne neopakovatelnou vánoční atmosféru

Dominikánské náměstí nabídne neopakovatelnou vánoční atmosféru

Do Brna na Dominikánské náměstí se přenese atmosféra vídeňských vánočních trhů.

Dominikánské náměstí
9. listopadu 2017 - 11:00

Dobré jídlo a pití, dřevěný betlém, Ježíškova pošta, v pozadí toho nasvícená Nová radnice a kostel sv. Michala. Tuto neopakovatelnou vánoční atmosféru opět nabídne Dominikánské náměstí. Po úspěšném loňském pilotním provozu se letošní trhy rozšíří na celou jeho plochu. Stávající parkoviště se tak na pár týdnů promění v reprezentativní tradiční městský trh ve stylu Vídně.

Dominikánské náměstí je v Brně nováčkem mezi tradičními vánočními tržišti a návštěvníci si ho rychle oblíbili. Loni se trhy odehrávaly pouze v jeho dolní části. Letos se celé náměstí promění od 10. 11. 2017 do 6. 1. 2018 v pěší zónu a poskytne návštěvníkům ještě širší nabídku (nejen) gastrozážitků. Náhradní parkovací místa nabídne nedaleký Domini Park.

Stejně jako loni bude Dominikánské náměstí představovat gastronomický středobod Brněnských Vánoc. Kulinářské speciality či staročeskou klasiku si budou moci návštěvníci vychutnat v klidu a pohodě, stranou hlavního dění na náměstí Svobody. Nabídku stánků doplní komfortní konzumační zóny, třeba na terase kostela sv. Michala.

Nově se letos z Dominikánského náměstí stane hlavní cíl pro rodiny s dětmi. Z náměstí Svobody se sem přesunou největší dětská lákadla – Ježíškova pošta, ZOO koutek se živými ovcemi a kozami, kolotoč a také úplně nový vyřezávaný dřevěný betlém.

Oficiální zahájení celých Brněnských Vánoc připadá na podvečer 24. listopadu, kdy se na náměstí Svobody rozsvítí vánoční strom. Následující trhy potrvají do 23. prosince. Stánky budou na náměstí Svobody i Dominikánském náměstí otevřeny každý den do 9.00 do 21.45.


Další program se chystá také na Moravském náměstí, na Zelném trhu a v areálu brněnského výstaviště. Ekologicky ohleduplné osvětlení i občerstvení

Vánoční atmosféru v ulicích podtrhuje každý rok stylové osvětlení. Letos bude jednoduché, založené na teplé bílé barvě. Brno volí energeticky velmi úspornou variantu LED diod, kterých bude v centru rozmístěno více než půl milionu. Aby bylo do adventu vše připraveno, instalují jej zaměstnanci Technických sítí postupně už nyní.

S ohledem na přírodu město před dvěma lety zavedlo plošně na všech adventních trzích také systém vratných obalů. Jednorázové nádobky nahradily stylové vratné hrnky nebo kelímky z tvrdého plastu. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoraskenovinky.cz foto:mmb)