Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Dopravní podnik města Brna vyplatí zaměstnancům mimořádné odměny

Dopravní podnik města Brna vyplatí zaměstnancům mimořádné odměny

Zaměstnanci brněnského dopravního podniku dostanou mimořádné odměny. Dopravní podnik města Brna to přijde na 21 milionů korun.

Ilustrační foto
2. prosince 2017 - 11:00

Vedení dopravního podniku se rozhodlo odměnit své řidiče a další pracovníky, kteří se svým aktivním a kvalitním výkonem podíleli na zabezpečení provozu MHD. Celkem bude vyplacení odměn DPMB stát 21 milionů korun. Je to jeden z kroků, kterým si chce dopravní podnik města Brna udržet své řidiče a poděkovat jim za jejich práci.

V souvislosti s nárůstem dopravních výkonů a také blížícími se vánočními svátky přistoupí dopravní podnik v prosinci k vyplacení mimořádných odměn. „Je vidět, že si vedení DPMB stejně jako město Brno svých řidičů a jejich práce váží. Pro dopravní podnik pracuje 1400 řidičů, kteří denně převezou téměř milion cestujících. Věřím, že mimořádné vánoční odměny budou zaměstnance DPMB motivovat do další práce pro podnik. Zároveň jim při této příležitosti přeji klidný závěr roku,“ popsal primátor města Brna Petr Vokřál.

„Jsem rád, že výsledné hospodaření za rok 2017 je dobré. To nám umožní z přebytku hospodářského výsledku tuto mimořádnou odměnu našim zaměstnancům vyplatit,“ konstatoval generální ředitel DPMB Miloš Havránek.


S nedostatkem řidičů se v současné době potýká většina dopravců v České republice. Průměrný plat řidiče v DPMB dosahuje téměř 30 500 Kč. To DPMB v rámci celorepublikového průměru řadí mezi ostatními dopravními podniky v republice na druhé místo. K tomuto posunu došlo v průběhu posledních tří let.

Mimořádné odměny a další benefity mají za cíl udržet kvalitní zaměstnance v podniku. Současně probíhá i kolektivní vyjednávání, kdy má dopravce na navýšení mzdových nákladů (včetně odvodů) pro rok 2018 k dispozici vyčleněno 120 milionů korun. Právě tyto finanční prostředky by chtělo vedení společnosti prioritně rozdělit mezi řidiče a mechaniky.

Jihomoravskenovinky.cz informovala Barbora Lukšová, tisková mluvčí DPMB, a.s.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.)