Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Dopravní podnik seznámí zájemce s detaily svého fungování

Dopravní podnik seznámí zájemce s detaily svého fungování

U příležitosti oslav 150.výročí provozu městské hromadné dopravy v Brně dostanou zájemci možnost podrobněji proniknout do jejího fungování.

Na Akademii se zájemci dozví podrobnosti o MHD
13. července 2019 - 11:00

Dopravní podnik města Brna připravil Akademii DPMB, která během šesti setkání seznámí účastníky s historií, současností i budoucností provozu MHD. Akademie je určená pro 50 lidí a začíná v září.

„Cílem všech akcí, které letos pro veřejnost pořádáme, je samozřejmě zábava, ale také chceme lidem zprostředkovat podrobnější pohled do fungování městské hromadné dopravy. Je to krásná disciplína, ale také nesmírně náročná,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.


Od úterý 10. září se bude skupina padesáti přihlášených účastníků scházet každých čtrnáct dní a pokaždé pro ně budou připravena jiná témata a jiní odborníci, kteří je teorií i praxí provedou.

„Akademie DPMB nabízí témata jako historie, současnost i vize fungování MHD, účastníky seznámíme s tvorbou jízdních řádů, s řízením provozu, povoláním řidiče, programem obnovy a provozu našich retrovozů nebo údržbou vozů a tak dále. Doprava je nevyčerpatelné téma,“ vysvětlil náplň akce provozní ředitel Jan Seitl.

Jedním z bodů Akademie DPMB je i lodní doprava, která tematicky zájemce zavede na palubu lodi a do hangáru, kde lodě přečkávají zimu.

Poslední, sedmé setkání, se ponese ve znamení krátkého souhrnného testu a promítání fotografií ze šesti shledání, diskuse a předání certifikátu o absolvování Akademie DPMB.

Akademie DPMB se koná od 10. září do 3. prosince 2019 každé druhé úterý v odpoledních hodinách. Každé setkání trvá dvě hodiny. Akce je pro všechny přihlášené zájemce zdarma.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí DPMB Hana Tomaštíková.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: DPMB)