Svátek má: Anastázie

Regiony

Velikost textu:

Dopravu v Brně ovlivní rekonstrukce sítí, kolejí i povrchů

Dopravu v Brně ovlivní rekonstrukce sítí, kolejí i povrchů

Letošní sezona staveb a s nimi  spojených uzavírek bude pestrá. Zahájí se nové projekty, jako je oprava kolejového trojúhelníku Semilasso nebo vodovodu a kanalizace v ulici Šumavské.

Ilustrační foto
4. dubna 2021 - 11:00

A pokračovat budou ty, které začaly v minulých letech, jako Velký městský okruh (VMO) Žabovřeská nebo práce na kanalizaci v ulici Křížkovského.

V tomto roce v Brně začne několik důležitých oprav, rekonstrukcí a  projektů, které s  sebou ponesou dopravní omezení. Výsledkem prací ale bude kvalitní kanalizace, vodovod, moderní úsporné horkovody nahrazující dříve používané parovody nebo také silnice s novým povrchem pohodlnějším pro řidiče i cyklisty.

Z velkých projektů se dočká zahájení například dlouho očekávané budování velkého městského okruhu v  oblasti Tomkovo náměstí a Rokytova. Stavba potrvá podle plánů do roku 2024.

O rok dříve by měla být dokončena protipovodňová opatření etapy VII a  VIII. Snaží se ochránit lidi i jejich majetek před povodněmi, revitalizovat vodní tok, zatraktivnit a uvolnit území pro další rozvoj. Práce se týkají úseku řeky Svratky od koupaliště Riviéra podél Poříčí po viadukt na Uhelné. V únoru začalo kácení dřevin v nezbytném rozsahu, na které v létě postupně navážou samotné stavební práce.

Rekonstrukce kanalizace a  vodovodu čeká  letos ulici Tuřanka. Plynaři zde zahájí práce už v těchto dnech, v  červenci je pak vystřídají Brněnské vodárny a  kanalizace.  Tento měsíc by měla začít také výměna parovodů za horkovody, letos například v oblasti ulic Bratislavská–Soudní, Rybářská–Křížkovského nebo na Mendlově náměstí.

Malebný kostelík stojí osamocen v dominantní poloze na návrší v Přívěticích

Práce potrvají do října a  omezí i  počet parkovacích míst v  daných lokalitách.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)