Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

DPMB investuje miliony do nových tramvajových tratí

DPMB investuje miliony do nových tramvajových tratí

Dopravní podnik města Brna investuje v letošním roce do rekonstrukcí tramvajových tratí téměř 240 milionů korun.

Ilustrační foto
26.březen 2016 - 08:00

První opravy začnou příští týden ve středu, kdy budou zahájeny stavení práce v ulici Olomoucká (Tržní – Životského). Celá rekonstrukce vyjde na 30 milionů korun a skončit by měla 30. června.

„V tomto úseku bude tramvajová trať kompletně zmodernizována. Současně bude odhlučněna a uložena na antivibrační rohoži. Navíc se dočká proměny i zastávka Životského, která bude nově bezbariérová, “ popsal práce generální ředitel DPMB Miloš Havránek.  

Ve spolupráci s BKOM vznikne i nový přechod pro chodce. Celá rekonstrukce přitom bude probíhat za jednokolejného provozu tramvajové dopravy.

Zahájení další rekonstrukce tramvajových tratí je naplánováno na duben. Sanovat podloží pod kolejemi, nový kolejový svršek a taky trakční vedení dostane ulice Sochorova (Rosického náměstí – Kníničská). Navíc se počítá i s opravou protihlukových prvků. Práce vyjdou na 47 milionů korun. A ani v tomto případě neovlivní provoz MHD. Práce totiž budou probíhat v rámci výluky ulic Minská – Horova.     

Na majetku DPMB napáchají vandalové milionové škody

Opravovat se bude hlavně v době letních prázdnin, kdy proběhne velká část rekonstrukcí na následujících ulicích: Cejl (Koliště – Soudní), Husova (od rekonstruovaného úseku při ulici Pekařská – Nádražní). Během července a srpna se modernizace dočká i tramvajová trať Vejrostova (Kubíčkova – Ečerova), která leží na samostatném tělese.

Jihomoravskenovinky.cz informovala Barbora Lukšová, tisková mluvčí  Dopravního podniku města Brna, a.s.

(jv,Jihomoravskenovinky.cz foto:arch.dpmb)