Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Festival filmů o udržitelnosti života na Zemi v Brně

Festival filmů o udržitelnosti života na Zemi v Brně

Příběhy Země v oceněných dokumentárních filmech a atraktivní doprovodný program přináší do Brna v rámci turné po českých městech filmový festival o odpovědnosti, udržitelnosti a životním prostředí Ekotopfilm.

Ekotopfilm-festival
12.duben 2017 - 11:00
Ekotopfilm je mezinárodní filmový festival o udržitelném rozvoji. Zaměřuje se na zábavu a poznání v oblastech udržitelné společnosti, odpovědné spotřeby, šetrných technologií a životního prostředí formou promítání dokumentárních filmů a atraktivního doprovodného programu.

Soutěžní festival se koná v Praze a pokračuje v padesáti dalších městech České republiky. Součástí festivalu je také festivalové turné pro děti ze základních a středních škol.

Příběhy Země v oceněných dokumentárních filmech a atraktivní doprovodný program přináší do Brna v rámci turné po českých městech filmový festival o odpovědnosti, udržitelnosti a životním prostředí Ekotopfilm.

„Filmy o nádherné přírodě, záhadách lidského zdraví, v mnoha pohledech neobvyklých způsobech života a překvapivých řešeních klimatických změn, to je to nejlepší, co společně s přednáškou členů Vlčích hlídek můžete navštívit na filmovém festivalu Ekotopfilm, který se v Brně koná letos poprvé,“ uvedla hlavní koordinátorka festivalu Jitka Kadlecová.


„Naším cílem je zpřístupnit lidem udržitelný rozvoj srozumitelnou, názornou a zábavnou formou. Dokumentární film považuji za velmi moderní audiovizuální formu vyprávění pravdivých příběhů, které dokážou s lidmi pohnout,“ představil poslání festivalu ředitel Ekotopfilmu František Štefan.

Z bohaté filmové nabídky stojí za podívanou cenami ověnčený Yellowstone, který přináší dechberoucí a technicky dokonalé záběry krajiny, divoce žijících zvířat a činných gejzírů z nejstaršího národního parku Ameriky. Díky tomuto filmu, který navíc doprovází skvělá hudba, budete mít pocit, že se tam právě nacházíte.

„Yellowstone je snímek, který svou krásou a vtipem získal naše diváky. Většinou se při jeho sledování neubrání úsměvu,“ všímá si reakcí publika organizátorka festivalu Lenka Procházková.

Nevěříte, že ze zbytků jídla, které vyhodíme, je možné uvařit hotové delikatesy? Vaření z odpadu jako zábavnou lifestylovou záležitost prezentuje sympaťák David ve filmu Vaření z odpadu. Stačí mu k tomu nahlédnout do našich lednic a předělat popelnici na stylový pojízdný bufet. Tento film je delikátní zážitek.

Okem je nespatříte. Jsou jich miliony. Jsou to živé organismy, žijí v našem těle a závisí na nich náš život. Že nejsme jen lidé ale celý biosystém, ukazuje pozoruhodný snímek Lidské tělo: mikroskopické safari.

Klimatická chyba nabízí jednoduché a praktické řešení ke zmírnění následků klimatických změn, které se projevují například sesuvy půdy, odvodňováním krajiny, nezvladatelnými lesními požáry nebo táním ledovců.

Kromě filmů se návštěvníci festivalu mohou zapojit do diskuze o vlcích, rysech a medvědech. Tyto šelmy, které z české přírody vymizely, se totiž v posledních letech vracejí zpět. Proč je to dobrá zpráva a proč se jich nemusíme bát, vysvětlí Eliška Vozníková

Jihomoravskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Vejvodová za  Ekotopfilm s.r.o.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:ekofilm)