Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

FN Brno: Klinika dětské ORL má za sebou již 100. kochleární implantaci

FN Brno: Klinika dětské ORL má za sebou již 100. kochleární implantaci

V prosinci 2019 byla na Klinice dětské ORL provedena úspěšně již 100. operace kochleárního implantátu. Klinika nyní spouští nové webové stránky pro veřejnost, které si kladou za cíl lépe seznámit pacienty s touto problematikou.

Z Kliniky dětské ORL
23. ledna 2020 - 11:00

Klinika dětské otorhinolaryngologie FN Brno a LF MU je součástí Komplexního implantačního centra pro sluchově postižené Brno, které zajišťuje péči o pacienty s onemocněním sluchového aparátu a nabízí nejmodernější možnosti léčby hluchoty a nedoslýchavosti.

Implantační program na klinice byl zahájen v roce 2013, kdy byly operovány první tři děti. Od té doby se centrum rozšířilo a jeho součástí jsou zkušení ušní chirurgové, foniatři, logopedky a audiologické sestry. Kromě kochleárních implantátů se zde provádí také operace implantátů pro kostní vedení. Implantační centrum se nevěnuje pouze diagnostice a léčbě, ale také výzkumu, který se soustředí na hledání nových možností rehabilitace sluchu, prostorového slyšení, hodnocení efektivity časné implantace a další oblasti, přispívající k pokroku v této oblasti medicíny.

„Jsme hrdí na to, že naše klinika nabízí superspecializované služby dětským pacientům z celé republiky a pomáhá jim znovu slyšet,“ uvedl přednosta Kliniky dětské ORL MUDr. Milan Urík, Ph.D.

Klinika dětské otorhinolaryngologie FN Brno a LF MU provedla začátkem loňského roku jako první v České republice operaci ušního implantátu pro kostní vedení BONEBRIDGE u dítěte.
 


Nové webové stránky
Klinika v nedávné době spustila webové stránky , kde se zájemci dozví vše podstatné o poruchách sluchu, možnostech diagnostiky i léčby a jednotlivých typech implantátů. Jsou zde představeni členové týmu implantačního centra a součástí stránek jsou také rozhovory s uživateli těchto implantátů, kteří představují své osobní příběhy a zkušenosti.

Jihomoravskénovinky.cz informovala Mgr. et Mgr. Beatrix Křížová, tisková mluvčí FN Brno..

(red,jihomoravskenovinky.cz,foto:fnbrno)