Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

FN Brno uvolňuje místo pro výstavbu parkovacího domu

FN Brno uvolňuje místo pro výstavbu parkovacího domu

Fakultní nemocnice Brno pokračuje v rekonstrukcích svých budov. V současné době opravila v Dětské nemocnici první a třetí nadzemní podlaží budovy R, která se nachází přes ulici Černopolní a jsou v ní mj. ambulance Kliniky dětských infekčních nemocí.

MUDr. Roman Kraus, MBA, ředitel FN Brno
28. listopadu 2019 - 11:00

Jednalo se o celkovou investici ve výši 23,7 mil. Kč (v tom dotace MZ ČR 13,3 mil. Kč). Cílem oprav byla rekonstrukce zastaralých prostor a zároveň přestěhování provozu ze stávajícího objektu H, kde by měl v blízké budoucnosti vyrůst nový parkovací dům. Zhotovitelem prací byla fi Přemysl Veselý, s.r.o.


„Tím, že jsme si připravili nové prostory v budově R, si můžeme dovolit postupně některé provozy z budovy H do budovy R přestěhovat a de facto říkáme, že může začít výstavba parkovacího domu, který Dětská nemocnice respektive rodiče našich malých pacientů dlouhodobě potřebují,“ konstatoval ředitel FN Brno MUDr. Roman Kraus, MBA.


Budova R stojí v původní zástavbě areálu Dětské nemocnice FN Brno a byla postavena cca v roce 1926. Má celkem čtyři podlaží, jedno podzemní a tři nadzemní. Stavba byla prováděna téměř výhradně uvnitř objektu.Předmětem oprav v úrovni 1. NP bylo vybudování nového ambulantního provozu v prostoru bývalých infekčních ambulancí. Sem bude umístěna ambulance závodního lékaře s pracovištěm sestry, stomatologická ambulance, ambulance gastro a nutričních terapeutů včetně čekárny pacientů a potřebného provozního zázemí. Předmětem rekonstrukce v úrovni 3. NP bylo vybudování nových pracoven psychologů a sociálních pracovníků včetně zázemí.

Augustiniánský klášter v Roudnici měl být jenom pro české kanovníky

Přímou návazností celé této akce je nutnost přestěhování provozu ze stávajícího objektu H, a to z důvodu následné výstavby parkovacího domu, který je součástí jiné důležité investiční akce v dané lokalitě.

Jihomoravskénovinky.cz informoval Mgr. Pavel Žára, M.A., tiskový mluvčí, FN Brno.

(red,jihomoravskenovinky.cz,foto:FNBrno)