Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Fontána před Janáčkovým divadlem je opět v provozu

Fontána před Janáčkovým divadlem je opět v provozu

Fontánu před Janáčkovým divadlem  uvedli do provozu pracovníci Veřejné zeleně města Brna (VZMB). Stalo se tak po zimní odstávce.

Fontána před Janáčkovým divadlem
21. dubna 2018 - 11:00

Barevná stěna fontány, tzv. Flash Wall, vynikne ve večerních a nočních hodinách, kdy budou na ní v barvě zářit různé obrazce. Nově uvádí i předpověď počasí.

Fontánu tvoří 1 023 jemných trysek na vodu, které řídí počítač. Podle Kateřiny Novotné z VZMB zařízení před spuštěním podstoupilo kompletní servis, a to včetně náročné elektroniky. Padesát trysek muselo být vyměněno. Servis stál necelých sto tisíc korun.

Na vodní stěně jsou promítané různé pozvánky na kulturní a společenské akce, siluety města a letos nově také aktuální počasí, předpověď počasí, kalendář a hodiny. Barevně nasvícena bude vždy od západu slunce přes půlnoc až do 2 hodin do rána.

Brněnský Dopravní podnik podpoří stipendii žáky SŠ

Fontána před divadlem je prvním vodním prvkem ve správě Veřejné zeleně, který byl letos po zimní pauze uveden do provozu. Městská společnost jich má na starosti pětadvacet, a to včetně pítek.

Od soboty je již na programu postupné napouštění umělého potoka v Lužánkách. Koryto má být zcela naplněno vodou v neděli. Informoval Magistrát města Brna.


(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:z.kolařík)