Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Fotbalové centrum Brno se dočkalo špičkového povrchu

Fotbalové centrum Brno se dočkalo špičkového povrchu

Zbrusu novým povrchem se může od začátku listopadu pyšnit Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích.

Pokládání nového trávníku.
30. listopadu 2020 - 11:00

Umělý trávník třetí generace splňuje přísná kritéria pro udělení certifikátu od mezinárodní fotbalové federace FIFA a je součástí modernizace areálu, který je od letošního ledna pod správou městské společnosti STAREZ – SPORT, a. s.

„Jako město se snažíme vytvářet sportovcům co nejlepší podmínky a rekonstrukce hřiště byla v tomto směru nezbytným krokem. Na novém povrchu se fotbalistům bude lépe hrát i trénovat a zároveň bude šetrnější k jejich zdraví. Už tak hojně využívaný areál získá na další atraktivitě,“ věří první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Centrum bylo otevřeno v roce 2008. Vloni na podzim jej pak od původních majitelů odkoupilo město Brno, které do něj průběžně investuje a v lednu 2020 jej předalo ke správě společnosti STAREZ – SPORT, a. s. Kromě hlavní plochy o rozměrech 105 x 68 metrů se v jeho areálu nachází také další venkovní hřiště s umělou trávou, u nějž je rovněž v plánu rekonstrukce. Menší umělé hřiště je pak k dispozici i uvnitř nafukovací haly. Též v jejím případě došlo k výměně. „Stará hala už byla popraskaná a poslepovaná. Nová s třívrstvým pláštěm, která bude dodána na konci listopadu, vydrží alespoň deset let,“ nastiňuje Pelikán.


Uvnitř přilehlé budovy se nachází deset nově upravených šaten i zasedací místnost pro školení a rozbory, venku je připraveno parkoviště, nové ochranné sítě a bylo zde vysázeno na 150 tújí. Areál slouží zejména prvoligové Zbrojovce Brno a Regionální fotbalové akademii jižní Moravy, je však k dispozici rovněž pro komerční účely. Jeho tři hřiště využívá přibližně deset fotbalových oddílů z Brna i blízkého okolí, ale také hráči a hráčky amerického fotbalu či frisbee.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: FC Brno)