Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Garáže v Jihomoravském kraji podražily o více než 14%

Garáže v Jihomoravském kraji podražily o více než 14%

Medián inzertních cen prodávaných garáží v Jihomoravském kraji se za poslední rok zvýšil na 320 000 Kč, což odpovídá nárůstu o 14 %.

Ilustrační foto
5. listopadu 2019 - 11:00

Jedná se o jedno z největších zdražení v rámci Česka, ceny garáží totiž plošně rostly pouze o 6 %.  Vyplývá to ze statistik webového portálu Sreality.cz.

Mezi roky 2017 a 2018 cena garáží v Jihomoravském kraji rostla o více než 16 %, z 240 000 Kč na loňských 280 000 Kč. Ve většině krajů se letos ceny garáží zvýšily, nejvíc ve Středočeském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Ceny garáží naopak o několik procent klesaly jen ve čtyřech krajích – Zlínském, Pardubickém, Libereckém a Jihočeském.


V Jihomoravském kraji se letos prodává hodně garáží
Nabídka garáží v Jihomoravském kraji patří k nejvyšším v Česku. Za prvních sedm měsíců letošního roku se jich v tomto kraji prodávalo 301. Největší nabídka byla v Moravskoslezském kraji, kde se garáží na prodej nabízelo 372. Naopak nejmenší byla nabídka na Vysočině, kde jich bylo k mání jen 36.

„Počet nabídek je ale reálně o 15 až 20 procent nižší než uvedená čísla z našeho systému. Zkresluje je totiž chování realitních kanceláří, které neprodané garáže pravidelně stahují a nahrazují je novými inzeráty stejných objektů,“ říká Ondřej Sochůrek, analytik Sreality.cz.

V Praze stojí garáž ve srovnání s Jihomoravským krajem o 40 % více
Nejlevnější garáže jsou letos k dostání v Moravskoslezském kraji, kde je jejich průměrná cena 140 000 korun. Z hlediska cen za metr čtvereční jsou pak nejlevnější garáže v Ústí nad Labem (6566 Kč/m2). Naopak nejdražší jsou v Praze, kde je jejich cena v porovnání s Jihomoravským krajem o více než 40 % vyšší, a to 450 000 Kč. Garáže v Praze jsou nejdražší i z pohledu ceny na metr čtvereční, který zde stojí 25 561 Kč.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informovala Kristýna Hořovská.

(vm,Jihomoravskenovinky.cz,foto:Seznam.cz)