Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Hasiči poklepali na základní kámen nové stanice Brno-Přehrada

Hasiči poklepali na základní kámen nové stanice Brno-Přehrada

Původní stanice Brno-Přehrada bude již brzy minulostí. V těchto dnech se uskutečnilo slavnostní poklepání základního kamene nového společného areálu hasičů a policistů.

Ze slavnostního aktu.
4. října 2021 - 11:00

Nová stanice již bude vyhovovat moderním potřebám a normám. Místo současných dvou garážových stání budou 4 velké včetně mycího boxu a 2 malá stání pro menší vozidla. S touto změnou se počítá i s navýšením počtu zásahových vozů.

Současná stanice je umístěná ve svahu a disponuje suterénem a přízemním podlažím. V nové budově přibyde podlaží. Hasiči získají nově školící místnost, stanice bude mít také chemickou dílnu pro plnění dýchací techniky a vně budovy bude prostor určený k výcviku nad volnou hloubkou. Prostor loděnice, který již prošel částečnou rekonstrukcí, a kde je umístěn policejní a hasičský člun, zůstane stejný.   


Akce se mimo jiné účastnil první vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ředitel ředitelství služby pořádkové policie plk. Petr Sehnoutka a HZS České republiky reprezentoval náměstek generálního ředitele plk. Petr Ošlejšek.  

Hasiči ze stanice Brno-Přehrada momentálně vyjíždějí k zásahům z provizorní kontejnerové stanice na okraji Brna-Žebětína.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: HZS JMK)