Svátek má: Štěpánka

Regiony

Velikost textu:

Hlasování o vítězných projektech Tvoříme Znojmo se rozjíždí

Hlasování o vítězných projektech Tvoříme Znojmo se rozjíždí

Třetí ročník participativního rozpočtu, projekt Tvoříme Znojmo, má za sebou veřejnou prezentaci projektů. Sami navrhovatelé představili ve čtvrtek 3. září své návrhy, kterými chtějí zlepšit město Znojmo a městské části.

Znojmo
14. září 2020 - 11:00

Proběhlo také první kolo hlasování. Druhé kolo – online hlasování – se spustí právě dnes, 14. září a bude probíhat do 11. října. O hlasy veřejnosti bojuje 8 projektů.
 
 Veřejná prezentace návrhů je jednou z podmínek projektu Tvoříme Znojmo. Prezentovalo se 8 návrhů, z čehož 4 návrhy se týkají města Znojma a 4 městských částí.

Přímo na místě proběhla i první vlna hlasování, do které se zapojilo na 60 zúčastněných. Jednalo se o jedinou možnost fyzického hlasování. Každý z přítomných měl možnost udělit 5 kladných a 2 záporné hlasy, přičemž každý hlas měl dvojnásobnou hodnotu.

„Chtěli jsme tak ocenit to, že si přítomní našli čas a fyzicky přišli podpořit letošní navrhovatele. Děkujeme všem navrhovatelům i lidem, kteří za námi na veřejnou prezentaci dorazili. Rádi vidíme, že lidé mají zájem zapojit se do rozvoje města Znojma a jeho městských částí,“ doplňuje místostarosta Jakub Malačka.

Hlasování prostřednictvím systému Mobilní rozhlas. V tomto systému bude možno udělit 5 kladných hlasů a 2 záporné hlasy.

Hlasování prostřednictvím systému Portálu občana. Je umožněno pouze občanům s ověřenou identitou a trvalým bydlištěm na území města Znojma nebo městských částí Znojma. Hlasující rozdají 5 kladných a 2 záporné hlasy, jejichž hodnota se automaticky zdvojnásobí (stejně jako při fyzickém hlasování).

Oba systémy pro online hlasováni spolu navzájem komunikují a je tedy zabezpečeno, že hlasy od jedné osoby budou započítány pouze jedenkrát.

Všechny projekty jsou již nyní k prohlédnutí na webu projektu Tvoříme Znojmo, kde budou umístěny také odkazy na online hlasování.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Znojmo)