Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Hledaný recidivista policii ani v terénu neujel

Hledaný recidivista policii ani v terénu neujel

V sobotu nad ránem hrubě podcenil třiatřicetiletý šofér kuřimské policisty, když se jim krátce před čtvrtou hodinou ranní snažil ujet ve vypůjčeném autě.

Z místa zadržení
16. března 2023 - 11:00

Hledaný recidivista totiž odmítl uposlechnout pokyn k zastavení, sešlápl plynový pedál až na podlahu a pokusil se tamější hlídce zmizet v ulicích města. Jenomže záhy zjistil, že těžké SUV proti policejnímu speciálu nemá na silnici sebemenší šanci, a proto hledal spásu v terénu.

Za Kuřimí tak vjel na potemnělé pole, kde si myslel, že má vyhráno, jenomže to se hrubě přepočítal. Policisté se totiž za nebezpečným řidičem neohroženě vydali také. Po pár minutách kličkování nakonec výtečník pochopil, že ani zde mu pšenka nepokvete a pokusil se vrátit zpět na silnici. To už ale jeho riskantní jízdu ukončil náraz do svahu a poslední marný pokus o útěk po svých mu zase překazili sprintující policisté.Zpacifikovaný muž na místě odmítl dechovou zkoušku i test na drogy, přestože se k užití pervitinu před jízdou přiznal. Dále bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení do půlky příštího roku. Třešničkou na dortu ale bylo zjištění, že recidivista je v celostátním pátrání. Nyní bude muset svoje počínání pořádně vysvětlit. Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí několikaletý pobyt za mřížemi.

Informoval por. Petr Vala, tiskový mluvčí KŘP Jihomoravského kraje.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:krp jmk)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%