Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Hlídka strážníků vstoupila do bytu k ženě vyčerpané horkem

Hlídka strážníků vstoupila do bytu k ženě vyčerpané horkem

Obyvatelé rodinné zástavby v Žabovřeskách šli v sobotu večer navštívit svou pětaosmdesátiletou sousedku, a když se nehlásila, nahlédli do bytu oknem.

Ilustrační foto
11. července 2017 - 11:00

Díky tomu zjistili, že starší dáma leží v jedné z místností a nemůže vstát. Vyslaná hlídka městské policie urychleně oslovila majitele sousedního pozemku a odtamtud se přes zahradu dostala až k zadnímu vchodu rodinného domu. Dveře byly naštěstí odemčené, a tak strážníci mohli vstoupit do bytu, aniž by museli hledat násilné způsoby, jak ho zpřístupnit. Žena byla při vědomí, stěžovala si ale na bolesti. Na zem prý upadla, když ji v horku zachvátila slabost, ztratila rovnováhu a zakopla o hranu koberce. Strážníci ženě přivolali záchranáře a předali jim ji do péče.

Strážníci vyhledali ženu, která údajně napadla muže na přehradě skleněným půllitrem. Na brněnské strážníky se v neděli odpoledne obrátil třiačtyřicetiletý muž, který se stal údajně obětí napadení. Hlídce poříční jednotky v Přístavní ulici řekl, že na něj v jedné z restaurací u Brněnské přehrady zaútočily dvě mladé ženy. Jedna z nich prý měla v ruce skleněný půllitr a muže jím prý udeřila do hlavy, když jí odmítl dát cigaretu. Strážníci se přes operační středisko ujistili, že na místo už míří sanitka, a protože muž neměl akutní problémy a zranění už mu částečně ošetřili jeho známí, začali pátrat po podezřelých. Dvě ženy ve věku 26 a 27 let po chvíli našli. Hájily se však tím, že je muž obtěžoval a sklenicí se proti němu mladší z nich ohnala v sebeobraně. Případem se bude dál zabývat přestupková komise. Poraněného muže zdravotníci převezli do nemocnice.


Opilý muž okamžitě zaútočil na hlídku, která ho našla mezi zaparkovanými auty. Hlídku dopravní jednotky upozornili o víkendu kolemjdoucí u autobusového nádraží Zvonařka, že v Opuštěné ulici leží bezvládně na parkovišti člověk. Strážníci mezi odstavenými auty uviděli devatenáctiletého mladíka s odřenými lokty a dalšími drobnými zraněními. Už když se k němu přiblížili, aby ho probudili, cítili z jeho dechu alkohol. Jakmile otevřel oči, začal na hlídku sprostě křičet a zkusil od sebe strážníky odstrčit. Dalšímu napadání zabránili donucovacími prostředky a použitím slzného spreje. Identitu spoutaného muže bez dokladů potom nechali zkontrolovat hlídkou státních policistů. Hned poté ho předali zdravotníkům a pro jistotu jim asistovali při převozu agresivního muže do nemocnice. Mladík je důvodně podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Informovala Městská policie Brno.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.mp)