Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Horko nejen venku, ale i na porodních sálech FN Brno

Horko nejen venku, ale i na porodních sálech FN Brno

Porodnice hlásí rekord. V posledních letních týdnech se na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno odehrává doslova boom nově narozených dětí a budoucí maminky se nahlašují opravdu ve velkém množství.

Ilustrační foto
4. srpna 2017 - 11:00

Rodičky berou oba porodní sály útokem, přicházejí „ve vlnách“ a lékaři včetně porodních asistentek si mohou jen stěží plánovat svoji práci. „Horko“ je tedy nejenom venku, ale i samotnému personálu. Porodní sály jsou samozřejmě klimatizované.

Letos v červenci se na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno narodilo 578 dětí (jde o 14% nárůst ve srovnání s červencem 2016). Je to počet, který mají některé nemocnice za celý rok. Celkem 142 rodiček využilo u porodu epidurální analgezii, císařský řez byl proveden ve 130 případech a narodilo se 9 dvojčat. Červenec a pravděpodobně i srpen bude opravdu rekordní.

Dovolujeme si tímto velmi poděkovat všem pracovníkům FN Brno, kteří se na tomto skvělém „rekordu“ podíleli svou náročnou prací i přesto, že řada z nich potřebuje čerpat zaslouženou dovolenou.


Gynekologicko-porodnická klinika FN Brno je největší pracoviště v ČR a ve střední Evropě. Ročně je zde přes šest tisíc porodů. Také proto FN Brno připravuje výstavbu velké supermoderní porodnice, která bude budoucím matkám poskytovat specializovanou a komplexní péči.

Jihomoravskenovinky.cz informoval Mgr. Pavel Žára, M.A. z Fakultní nemocnice Brno.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:nem)