Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Hradiště netradičně – I v zimě můžete do muzea…

Hradiště netradičně – I v zimě můžete do muzea…

Národní kulturní památka – Slovanské hradiště v Mikulčicích – je již pátým rokem přístupna návštěvníkům také v zimním období  a to v pracovní dny (mimo pondělí) s možností prohlídky expozice II. kostela s průvodcem.

Z Památníku
7. ledna 2018 - 11:00

V rámci zimního programového bloku NOVÝ ROK V RASTICOVĚ MĚSTĚ MORAVA, připravili pracovníci památníku doprovodné akce pro veřejnost a edukační pořady pro školy.

Dopoledne v pátek 19.  a v pondělí 22. ledna navštíví hradiště děti základních a mateřských škol, pro které je připraven speciální výukový program. Jeho součástí je například Pohádka o princezně Dobroslavě, seznámení se s obživou Slovanů, se staroslověnským písmem hlaholicí, slovanskou mytologií a velkomoravským šperkem. Novinkou je poznání velkomoravské šatny a zbrojnice. Pro děti jsou také připraveny tvořivé aktivity, návštěva stálé expozice v pavilonu II a podle počasí procházka po akropoli s poznáváním zimní přírody.


V sobotu 20. ledna se uskuteční programové odpoledne pro veřejnost pod názvem HRADIŠTĚ NETRADIČNĚ. Kromě prohlídky s průvodcem a procházek areálem, je možné vyslechnout hudební program dětí ZUŠ Hodonín nebo se zapojit do četby z knihy Josefa Poulíka: Pevnost v lužním lese. V rámci filmového okénka bude pro návštěvníky promítán film: Cyril a Metoděj – dědictví otců. Atmosféru místa doladí staroslověnské melodie a teplé občerstvení.

V současné době organizují pracovníci Slovanského hradiště v Mikulčicích již IV. ročník Dějepisné olympiády Velká Morava a soluňští bratři sv. Cyril a Metoděj. V nového soutěžního ročníku se přihlásilo 20 škol. Jejich žáci absolvují školní kolo a vítězové postoupí do kola finálového, které se uskuteční v pátek 23. února 2018 na hradišti v Mikulčicích. Náplní tohoto dne budou nejen soutěžní klání ve dvou věkových kategoriích, ale také vzdělávací a zábavné aktivity pro účastníky a na závěr slavnostní vyhlášení vítězů s kulturním programem.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:slovanskehradistemikulcice)