Svátek má: Iveta|Slavoj

Regiony

Velikost textu:

Informace o dopravních změnách v Jihomoravském kraji

Informace o dopravních změnách v Jihomoravském kraji

Na základě četných dotazů cestujících znovu potvrzujeme, že v IDS JMK (s výjimkou Adamova, Blanska a Znojma) není zavedena bezplatná přeprava, informuje IDS JMK.

Ilustrační foto
5. dubna 2020 - 11:00

Pokud existuje možnost si zakoupit jízdenku, má cestující povinnost tak učinit. Pokud je při nástupu v autobusu, tramvaji či trolejbusu dostupný označovač jízdenek, je cestující povinen si jízdenku označit.

V případě, že není možnost jízdenku zakoupit či označit, může cestující daným spojem cestovat, ale při nejbližší příležitosti má povinnost si správný doklad zakoupit nebo označit (např. při přestupu na vlak).

V případě, že cestující neuposlechne pokynů řidiče či průvodčího, mají právo jej vyloučit z přepravy.

Předprodeje na železničních stanicích nadále fungují, stejně tak prodejny DPMB a některých dopravců. Používejte aplikaci POSEIDON, koupě jízdenky je s ní nejpříjemnější.Od pondělka 6.4.2020 dojde v souvislosti s poklesem počtu cestujících k redukci některých vlaků v IDS JMK. Půjde o následující linky: S2 (zkrácení 2 vlaků),  S21 (nejedou vlaky mezi Boskovicemi a Velkými Opatovicemi), S52 (omezen počet vlaků mezi Čejčí a Hodonínem), S6 případně R56 (omezeny vlaky mezi Veselím nad Moravou a Kyjovem), S9 (omezeny vlaky mezi Hodonínem a Břeclaví). Ve všech případech existuje možnost aleternativní dopravy autobusovými linkami. Od soboty 4.4. se navíc omezuje i spojení náhradními autobusy za linku R8 mezi Brnem a Vyškovem. Podrobné informace o všech vlakových linkách nejdete zde: Vlaky omezené z důvodu COVID-19.


Jinak žádné větší výluky nás o víkendu a příští týden nečekají. Jen od pondělí do středy budou mezi Zaječím a Kobylí vlaky S52 nahrazeny autobusy, na blanenské městské lince 222 začne dlouhodobá změna trasy, na lince 441 mezi Jamolicemi a Dukovany bude též výluka a změní se jízní řád.

(jv,jihomoravskénovinky.cz,foto:arch.)