Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Informační kampaň seznámí lidi s aplikací Záchranka

Informační kampaň seznámí lidi s aplikací Záchranka

Informační kampaň přibližující lidem mobilní aplikaci Záchranka schválili dnes brněnští radní. Náklady na kampaň jsou necelých 55 tisíc korun.

Sanitka
16.březen 2017 - 11:00

Mobilní aplikace Záchranka je v provozu již téměř rok. Jejím autorem je nezisková organizace Aplikace záchranka. Jak rychle přivolat pomoc se nyní veřejnost dozví i z informační kampaně realizované zejména ve vozidlech Dopravního podniku města Brna.

„Rád jsem převzal nad připravovanou informační kampaní záštitu. O službě, která může zachraňovat lidské životy, by se mělo dovědět co nejvíce lidí. I proto bude kampaň probíhat v prostředcích městské hromadné dopravy prostřednictvím videoklipu, letáků, v časopisech Šalina a Brněnský metropolitan. Rádi bychom upozornili na tuto službu i ty obyvatele, kteří nepatří mezi časté uživatele internetu, tedy zejména starší generaci,“ uvádí k připravované informační kampani první náměstek primátora Petr Hladík.

Mobilní aplikace Záchranka je v provozu již téměř jeden rok. Realizátorem zásahu ve městě Brně a celém kraji je Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje. Díky této aplikaci si může člověk v ohrožení života přidržením nouzového tlačítka na displeji mobilního telefonu okamžitě přivolat pomoc.


V život ohrožující situaci si díky ní uživatel pouhým přidržením nouzového tlačítka na displeji mobilního telefonu okamžitě přivolá pomoc. Tímto jednoduchým pohybem se totiž spustí vytáčení linky 155 a současně se z mobilního telefonu odešle zpráva, která obsahuje informace o aktuální poloze či doplňující informace týkající se zdravotního stavu postiženého.

Za necelý rok svého fungování byla aplikace instalována na 290 tisících mobilních zařízeních a k dnešnímu dni má i stejný počet registrovaných uživatelů. Prostřednictvím této služby přijaly záchranné služby již více než 5,5 tisíce nouzových zpráv. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:mmb)