Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Ivančice darovaly nemocnici 850 tisíc na nákup přístroje

Ivančice darovaly nemocnici 850 tisíc na nákup přístroje

Město Ivančice schválilo dar ivančické nemocnici ve výši 850.000 Kč na nákup ultrazvukového přístroje na oddělení gynekologie.

Přístroj využívaný v gynekologii-ilustrační foto
12. června 2018 - 11:00

Jihomoravskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Ivančic Eva Fruhwirtová. „Tento ultrazvukový přístroj nahradí stávající, již zastaralý, který je v současné době odstavený a nahrazený zapůjčeným přístrojem,” sdělil ředitel ivančické nemocnice Jaromír Hrubeš.  Na oddělení se provádí standardní ultrazvuková vyšetření adnominální a vaginální sondou, a to při přijmu, kontrolách a v ústavní pohotovostní službě. Přístroj bude využíván 24 hodin každý den v týdnu.

„Jsme velmi rádi, že máme v našem městě porodnici s dobrým jménem a snažíme se ji podporovat. V minulosti jsme ji podpořili částkou tři sta tisíc na vybudování přijímací ordinace. Chceme, aby měly maminky kompletní servis a nemusely jezdit jinam,“ shrnul starosta Ivančic Milan Buček.


Zároveň dodává, že připravují oslovení okolních obcí s žádostí o dar pro ivančickou nemocnici. Jihomoravský kraj doplácí na provoz nemocnice ročně 20 milionů korun. Starosta Buček poukazuje na nesmyslnost úhradové vyhlášky, protože kvůli ní dostávají malé nemocnice za stejné výkony méně peněz než fakultní. „Chceme mít u nás nemocnici a tak se snažíme pomoci s financováním, i když to není naše primární role,“ povzdechl si starosta Buček. Pevně věří, že okolní obce pomohou s příspěvkem pro ivančickou nemocnici.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto:arch.)