Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Jak vidí budoucí podobu českých měst mladí architekti?

Jak vidí budoucí podobu českých měst mladí architekti?

Výstava odhaluje budoucnost měst skrze nejlepší práce mladých architektů. Jak vidí budoucí podobu českých měst mladí architekti? Odpověď na otázku napoví výstava jedenáctého ročníku soutěže Young Architect Award za uplynulý rok 2019.

Výstava
22. ledna 2020 - 11:00

Výstava začíná ve středu 22. ledna v brněnském Urban centru na Staré radnici v ulici Mečová 5. Návštěvníci zde mají možnost vidět nejlepší soutěžní práce mladých architektů a studentů do 33 let. Při tvorbě se řídili zadaným tématem „Nájemní bydlení“.

Ke zpracování svých návrhů si autoři vybrali z několika objektů a lokalit, jež navrhla pro soutěž města Praha, Brno a Ostrava, či mohli zpracovat dle svého uvážení projekt v lokalitě, kterou považovali za přínosnou a zároveň splnila kritéria soutěže. Mladí architekti pracovali se stavbou, s jejím okolím a dopadem na rozvoj daného místa a života v nejbližším okolí.Cenu nejvyšší, titul CEMEX YOUNG ARCHITECT AWARD 2019, si odnesli mladí architekti MgA. Anna Svobodová a Ing. arch. MgA. Ondřej Blaha za řešení karlínského nájemního domu.


Soutěž mladých talentů Young Architect Award dává každoročně šanci mladým tvůrcům ukázat své nadání a najít místo na současné architektonické scéně.

Výstavu lze navštívit do 28. února 2020. Na vaši návštěvu se těší Urban Centrum na Staré radnici. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:mmb)