Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Jihomoravský kraj: Na případnou druhou vlnu jsme připraveni

Jihomoravský kraj: Na případnou druhou vlnu jsme připraveni

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch aktuálně zavedl nová plošná opatření způsobené koronavirem COVID-19. Roušky budou muset nosit všechny osoby ve vnitřních prostorách, kde bude více než sto lidí.

Ilustrační foto
27. července 2020 - 11:00

Dále pak, že všechny akce nad pět set osob jsou ve vnitřních prostorách zakázány. Na případná další omezení je Jihomoravský kraj připraven.

Všechny domovy sociální péče, ve kterých žijí nejohroženější skupiny, mají dostatek ochranných pomůcek a i nadále platí, že na jižní Moravě není v těchto domovech jediný nakažený.

„Včerejší opatření se sociální péče příliš nedotkla, přesto víme, že koronavirus může znovu udeřit. Proto jsme v Jihomoravském kraji připraveni prakticky na všechny varianty. Díky včasné reakci na jaře, kdy pandemie propukla, máme na jižní Moravě všeho dostatek a personál v domovech ví, jak v kritických chvílích pracovat,“ říká Marek Šlapal, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje, jenž je pověřen zabezpečováním samosprávných úkolů v oblasti sociálních věcí a rodinné politiky.


Šlapal zároveň apeluje na veřejnost: „Pokud se zaměstnanec dozví, že byl v kontaktu s nakaženým, okamžitě odchází do karantény a do doby výsledku testů se zařízení pro veřejnost uzavře. Prosím proto návštěvníky, aby se před každou návštěvou informovali na webových stránkách nebo si aktuální návštěvní podmínky ověřili telefonicky."

Jihomoravský kraj patřil na začátku koronavirové krize mezi první kraje, který dokázal na pandemii bleskově zareagovat. „Většinu opatření jsme nasadili mezi prvními. Například profylaktická opatření jsme zavedli už od 26. února. Zákaz návštěv platil už od 9. března. Zaměstnanci byli připraveni i na to, že pokud v domově propukne karanténa, budou zde muset zůstat po celou dobu trvání. To se naštěstí nestalo, v celém kraji po dobu krize nebyl v domovech sociální péče jediný nakažený,“ přibližuje situaci v kraji Šlapal.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: JMK)