Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Jihomoravský kraj podpoří nestátní neziskové organizace

Jihomoravský kraj podpoří nestátní neziskové organizace

Částkou 1,1 milionu korun podpoří kraj Asociaci nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje. Podporu v této výši navrhla rada zastupitelstvu schválit.

Ze zasedání
1.únor 2016 - 08:00

"Neziskové sektor podporujeme nejen v jednotlivých agendách, ale také aby měly svoji centrálu, která je bude informovat o dotačních možnostech a o aktuálních věcech v oblasti legislativy, ekonomiky či daňové problematiky, umožní vzdělávací semináře a poskytne poradenství v řadě oblastí," uvedl hejtman Michal Hašek.

Rekonstrukce budovy na České 11 v centru Brna dostala zelenou

Krajská rada schválila  zahájení zadávacího řízení na zakázku „Zhotovitel stavby – Rekonstrukce Česká 11, Brno“.

„Půjde o rekonstrukci budovy v centru Brna. Jedná se o objekt získaný od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a chceme jej přebudovat pro využití organizací, jež se zabývají volnočasovými aktivitami a prací s mládeží,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 48 milionů korun bez DPH, na stavbu již bylo v závěru roku 2015 vydáno stavební povolení.

Krajské zastupitelstvo schválilo trasu dálnice Brno - Vídeň


Druhý ročník Ceny hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost vyhlášen

Rada Jihomoravského kraje vyhlásila druhý ročník Ceny hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost. Soutěž má za cíl vyzdvihnout a ocenit aktivitu organizací, které si stanovují vysoké etické standardy a naplňují charakter dobrovolné angažovanosti ve prospěch životního prostředí a společnosti. Soutěž vyhlašuje Jihomoravský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou jižní Moravy a Radou kvality ČR.

„Navazujeme na úspěšnou premiéru soutěže, které se v loňském roce zúčastnilo 23 organizací z veřejné správy i byznysu. Věřím, že jejich příklad a zkušenosti budou inspirací pro další účastníky. Sám jsem se přesvědčil, že organizací, které v tomto směru mají co nabídnout, není v našem kraji málo. Soutěž je výbornou příležitostí, jak s tím, co dělají a do čeho vkládají spoustu energie, seznámit všechny kolem sebe,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Do soutěže se mohou přihlásit všechny podnikatelské subjekty a organizace veřejného sektoru a obce, které působí na území Jihomoravského kraje.

Přihlášku společně s vyplněným dotazníkem lze zasílat do 31. srpna 2016. Společně se soutěžními podmínkami ji naleznete na webu kraje.

Vítězové v jednotlivých kategoriích obdrží certifikát o vítězství v příslušné kategorii s právem užívání označení „Odpovědná organizace Jihomoravského kraje pro rok 2016“, které převezmou na slavnostním večeru v listopadu 2016.

Jihomoravskenovinky.cz informovala o výsledcích zasedání zastupitelstva Mgr. Eliška Holešinská Windová,
tisková mluvčí Jihomoravského kraje.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:jmk.)