Svátek má: Anastázie

Regiony

Velikost textu:

Jihomoravští hasiči pokračují v pomoci zdravotnictví

Jihomoravští hasiči pokračují v pomoci zdravotnictví

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje (HZS JMK) stále pomáhá v souvislosti s nákazou COVID-19 hned v několika směrech. Kromě výjezdové činnosti jde především o podporu zdravotnictví.

Ilustrační foto
31. března 2021 - 11:00

V současné době je zapojeno do pomoci zdravotnictví 148 jihomoravských profesionálních hasičů, což je přibližně 15% sboru. Dalších 25 příslušníku zajišťuje denně koordinaci, podporu a organizaci níže uvedených činností.

Nejvíce jsme zapojeni v souvislosti s odběry, ať už se jedná o mobilní odběrové týmy nebo příslušníky nasazené v pěti odběrových centrech. Celkem takto pracuje 46 příslušníků. Výraznou měrou pomáhá v nemocnicích dalších 43 příslušníků. Jde konkrétně o nemocnici Znojmo, Blansko, Vyškov, Hodonín, Kyjov a fakultní nemocnice u sv. Anny a Brno-Bohunice.

Dalších 26 příslušníků je nasazeno v souvislosti s vakcinací a to v pěti mobilních vakcinačních týmech a ve stejném počtu stacionárních vakcinačních center.


Mezi ostatní činnosti HZS JMK v souvislosti s COVID-19 patří rozvoz vakcín praktickým lékařům a nemocnicím nebo pravidelná dezinfekce prostor znojemské a bohunické nemocnice.

Ze Svojšice pocházeli předci Buška z Velhartic

Nákaza COVID19 se samozřejmě nevyhýbá ani zmíněnému sboru. V současné době má v této souvislosti 15 příslušníků mimo službu.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: HZS JMK)