Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Kam za sportem v Brně? Napoví právě vydaná brožura

Kam za sportem v Brně? Napoví právě vydaná brožura

Brožura s názvem Kam za sportem v Brně? představuje významná městská sportoviště a zahrnuje koncepci rozvoje sportu města do roku 2030. 

Brožura Kam za sportem v Brně?
11. května 2018 - 11:00

Brožura přibližuje vizi budoucích sportovišť, a to včetně zemského fotbalového stadionu, multifunkční haly, velodromu a atletické haly.

„Brožura je zaměřená také na rozvoj vrcholového a mládežnického sportu,“ zdůraznil ve středu při jejím křtu 1. náměstek primátora Petr Hladík. Je v ní také představen nový brněnský web  týkající se sportu, kde zájemci najdou informace o klubech, sportovištích či významných sportovních akcích.

Představitelé sportovních klubů v publikaci naleznou také schéma jak postupovat při žádostech o dotace na provoz, akce i investice.

Muzeum regionu Valašsko zve na Květinovou slavnost v zámku Lešná

Padesátistránková brožura vyšla nákladem 5 000 kusů a sestavil ji Odbor školství, mládeže a tělovýchovy (OŠMT) magistrátu. Zájemcům bude zdarma k dispozici na sportovištích městské společnosti STAREZ-SPORT, v informačním středisku magistrátu na Malinovského náměstí 3, na OŠMT na Dominikánském náměstí 3 a při některých sportovních akcích.


Bude představena také na konferenci pro oblast sportu, která bude na pořadu 16. května od 14 hodin v aule Lékařské fakulty MU na ulici Kamenice 5 v Bohunicích. Konference je určená pro nejširší veřejnost a jejím záměrem je přiblížit lidem sportovní budoucnost města. Informoval Magistrát města Brna.


(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:z.kolařík)