Svátek má: Ester

Regiony

Velikost textu:

Kamionem smetl osobák ze silnice

Kamionem smetl osobák ze silnice

Ve středu po třinácté hodině došlo na silnici I/40 mezi Valticemi a Břeclaví k dopravní nehodě mezi kamionem a osobním vozidlem.

Z místa nehody
10. února 2018 - 11:00

Nákladní vozidlo Mercedes řízené devětadvacetiletým řidičem projíždělo mírnou levotočivou zatáčku. Řidič kamionu zřejmě nepřizpůsobil rychlost na zasněžené vozovce a s náklaďákem se dostal do smyku. Vyjel do levé poloviny vozovky, kde došlo ke střetu s protijedoucím osobním vozidlem Ford Focus. Po nárazu došlo k zalomení nákladní soupravy na vozovce a odhození osobního vozidla do silničního příkopu.

Následkem tohoto nárazu byly v osobním vozidle těžce zraněny dvě osoby a to řidič a jeho spolujezdkyně a lehká zranění utrpěly dvě nezletilé děti přepravované rovněž v osobní vozidle. Řidič kamionu, který podle testů nebyl ovlivněn žádnou návykovou látkou, vyvázl z nehody bez zranění.

Předběžně vyčíslená škoda byla odhadnuta na 400tisíc korun. Nehoda komplikovala dopravu na této komunikaci a proto musela být až do vyproštění havarovaných vozidel na několik hodin uzavřena. Policisté se událostí dále zabývají.

Informaci přinesly webové stránky KŘP Jihomoravského kraje.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:krp jmk)