Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

KardioDen pro veřejnost bude v neděli 22. září

KardioDen pro veřejnost bude v neděli 22. září

V neděli 22.září 2019 proběhne na Interní kardiologické klinice FN Brno a LF MU již 5.ročník tzv. KardioDne.

Srdce je uloženo mezi plícemi
16. září 2019 - 11:00

Tato akce navazuje na již proběhlé ročníky a je koncipována jako den otevřených dveří pro širokou veřejnost. KardioDen IKK byl rovněž zařazen do programu Brněnských dnů pro zdraví. 

„Účastníci uvidí ve vybraných prostorách kliniky (Koronární jednotka, sálky Pracoviště invazivní a intervenční kardiologie, Arytmologické sálky, ECHO pracoviště, lůžkové oddělení), průvodci jsou lékaři a sestry. Na jednotlivých pracovištích je vysvětlena podstata nejčastějších výkonů, které provádíme pacientům s onemocněním srdce.  Dále účastníkům nabízíme základní preventivní vyšetření, v prostorách kinosálu FN natáčíme EKG, měříme hladinu krevního cukru a cholesterolu, krevní tlak. Výsledky jsou pak konzultovány opět s našimi lékaři. Nesmírně důležitou součástí je samozřejmě také prevence a edukace – účastníci mají možnost dozvědět se od specialistů o odvykání kouření, správné výživě a adekvátním pohybu. Součástí programu KardioDne je tradičně i nácvik kardiopulmonální resuscitace," upřesňuje Pavel Žára, tiskový mluvčí FN Brno.


Každého ročníku se doposud zúčastnilo asi 200 zájemců, velký dík patří organizátorům a celému kolektivu lékařů a sester IKK, kteří se o účastníky v průběhu celé akce starají.

Program bude zahájen 22.září kolem 9.30 hodin v přízemí pavilonu L (výšková budova). Poté jsou pro veřejnost prohlídky pracovišť s tím, že zhruba od 10.30 hodin bude zahájen program preventivních ošetření v kinosále pavilonu L ve 2. NP. Akce končí cca ve 13.00 hodin.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí FN Brno Pavel Žára.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto:wikipedie)